Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Představujeme naše výrobce zbraní, kostýmů a kožené obuvi

Jsou mistři ve svém oboru a teď nemluvíme jen o českých kovářích, kteří pro nás vyrábí meče. Máme tady i šikovné ševce i švadleny historických kostýmů. Jejich práce je zárukou kvality. Mezi naše dodavatele patří i výrobci ze zahraničí. Napsali jsme o nich krátké články, v nichž odhalujeme um jejich práce.

 • Lord of Battles Lord of Battles dodávají repliky zbraní nejen tvůrcům historických filmů a seriálů

  Jejich zbraně znáte například z Pána prstenů nebo Hry o trůny. Indická společnost Lord of Battles dodává své repliky také divadelním společnostem nebo na historické bitvy a další dobové akce. Ve svém oboru patří mezi světovou špičku. Povíme vám proč.

 • Cold Steel Čepele od Cold Steel ocení kuchaři, ale také milovníci historických bitev

  Cold Steel patří mezi přední společnosti nožířského průmyslu. Jejich ostré čepele ocení zálesáci, kuchaři, ale také milovníci historických bitev a LARPů. Chlubí se celou řadou jedinečných patentů. Zjistili jsme, pod jakými vychytávkami je tento americký výrobce podepsán.

 • Victorinox Jak to bylo se švýcarskými noži aneb vše, co jste netušili o značce Victorinox

  Fascinují vás nože stejně jako nás? Oslňte svoje přátelé zajímavostmi o legendární značce Victorinox – prozradíme vám, jak jejich slavný švýcarák vznikl a jakou roli v začátcích nožířské dílny sehrála Victorie Elsenerová, matka zakladatele Victorinox.

 • mikov_dnes.jpg Mikov, česká tradice výroby nožů

  Mikov je český výrobce nožů se sídlem v Mikulášovicích v okrese Děčín v Ústeckém kraji. Majitelem firmy a držitelem ochranné známky MIKOV je v současné době společnost Mikov, s.r.o.

 • Rudolf Krutský a jeho dílna Rudolf Krutský

  Šikovné ruce kovodělce – repliky zbraní se rodí kousek za Kadaní!

 • Lukáš Špulák dílna Švec Lukáš Špulák

  Lukáš Špulák se narodil v roce 1982 v Broumově. Je ženatý a má jednoho syna. Žije v Praze, v Plzni a také v Broumově. Vystudoval krajinné inženýrství, obor ekologie. Výrobě bot se věnuje od roku 2009. Spolupracuje s filmaři a hudebními kapelami.

 • leier pavel Pavel Leier

  Je nám ctí Vám představit výrobce replik historických zbraní pana Pavla Leiera. S naším obchodem spolupracuje již od roku 2004. Věnuje se zejména výrobě chladných zbraní, jako jsou meče, dýky, tesáky, sekery, kopí aj.

 • Marshal Historical Logo Marshal Historical

  Šermíři vystupující před publikem, účastníci bitev, příznivci historických rekonstrukcí (re-enactment), sběratelé, bojovníci BOHURTů / HMB nebo hráči LARPu; Všichni tito věrní milovníci historických militarií mají společné to, že potřebují oblečení, vybavení, zbraně, zbroj a brnění, které vyhovují jejich potřebám při respektování historických originálů.

Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK