Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Jak správně určit velikost bot?

velikost nohy noha u zdi

Abyste mohli správně určit velikost bot a nebylo nutné je tak často vracet, uvádíme zde jednoduchý návod, jak si změřit určující délku chodidla (nohy).

Délku chodidla si změříte tak, že se postavíte na velký arch papíru (větší, než je vaše chodidlo).  Můžete si obléknout ponožky, které hodláte nosit v nově pořízené obuvi. Stůjte s vahou rovnoměrně rozdělenou mezi obě nohy a přisunete patu ke stěně (netlačte jí však silou proti stěně) a požádáte pomocníka, aby nakreslil na papír značku, kam až dosahuje nejvzdálenější část vašeho chodila (zpravidla palec). Jako byste spustili vertikální kolmici. Vzdálenost značky od stěny pak určuje délku Vašeho chodidla. Správnou velikost boty pro Vaše chodidlo pak podle tohoto údaje najdete v tabulce níže.

Velikost boty podle délky chodidla

Velikost obuvi
Délka chodidla
(Foot length)
Délka stélky
(Insole length)
EU 35 230 mm  235 mm
EU 36 236 mm 241 mm 
EU 37 242 mm 247 mm 
EU 38 249 mm 254 mm 
EU 39
255 mm
260 mm 
EU 40
261 mm
266 mm 
EU 41
268 mm
273 mm 
EU 42
274 mm
279 mm 
EU 43
281 mm
286 mm 
EU 44
288 mm
293 mm
EU 45
295 mm
300 mm 
EU 46
302 mm
307 mm 
EU 47
309 mm
314 mm 

Je-li Vaše délka chodidla někde uprostřed mezi uvedenými hodnotami (např. 278 mm), doporučujeme zvolit velikost "na míru" a vyplnit tuto tabulku rozměrů.

Témata: Boty Velikost

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • Torques Kdo ho měl na krku, něco znamenal. Torques byl pro Kelty symbolem moci a postavení

  Bojovníci, boháči i bohové. Torques – bohatě zdobené nákrčníky „pletené“ ze zlatých prutů – nosili převážně vysoce postavení Keltové. Exempláře těchto pozoruhodných masivních ozdob krku se ale objevují už ve starověké Persii. Nabízíme Vám náhled do historie torques...

 • Karnevalové kostýmy Převlékněte se do kostýmu a prožijte den jako šlechtic nebo herní postava

  Babička zavře knížku pohádek a my se ještě poslední chvilku před usnutím proháníme prériemi jako nespoutaný indián. Už odmala vnímáme, že život někoho jiného, a hrdinské příběhy s ním spjaté, jsou naším osudem. Naštěstí existuje způsob, jak si můžeme čekání na zatoulanou sovu s dopisem z kouzelnické školy, nebo udělení šlechtického titulu zkrátit. Stačí si jen obléct kostým na karneval.

 • Podrážky Informace k obuvi vyráběné na zakázku

  Často se nás ptáte na možnosti při výrobě obuvi. U nás v nabídce naleznete boty od vícero výrobců. Níže uvedené informace se netýkají levnější obuvi z dovozu (Marshal Historical, Ulfberth apod.). Týkají se dražších modelů vyráběných u nás v Čechách. Poznáte je jednoduše tak, že je u nich možnost výroby na míru (volba velikost: na míru).

 • Středověký šperk Středověký šperk

  Šperk je předmět, který slouží ke zkrášlení a zdobení člověka. Touhu zdobit se pociťovali lidé od pradávna. První šperky si vyráběli již v pravěku. Jako materiál jim posloužily například kosti, rohy a zuby ulovených zvířat, kameny či mušle. Výrobou šperků se zabývali zlatníci. Je známo, že pracovali již v keltských opidech. Proslulé jsou zlatnické práce ze starého Egypta, Řecka a Říma. V období středověku se zlatníci sdružovali v cechu. Na úvod je nutné podotknout, že nevyráběli jen klenoty, ale i jiné předměty: monstrance, relikviáře, poháry, páskové spony a různé módní doplňky.

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK