Čepele od Cold Steel ocení kuchaři, ale také milovníci historických bitev

Čepele od Cold Steel ocení kuchaři, ale také milovníci historických bitev
Cold Steel patří mezi přední společnosti nožířského průmyslu. Jejich ostré čepele ocení zálesáci, kuchaři, ale také milovníci historických bitev a LARPů. Chlubí se celou řadou jedinečných patentů. Zjistili jsme, pod jakými vychytávkami je tento americký výrobce podepsán.

Značka s dlouholetou tradicí vlastní několik patentů

Inovátoři. Jinak bychom americký Cold Steel nepopsali. Společnost Cold Steel založil v roce 1980 Lynn Thompson a v jejím čele stojí dodnes. Za tu dobu zde vzniklo několik patentů, které jejím výrobkům dodávají jedinečnost. 

Jedná se o:

  • Rukojeť Kraton – vyrábí se ze syntetické gumy a používá se na nože a další nářadí či náčiní. Vyznačuje se vysokou ohebností a skvělými těsnícími schopnostmi. Výborně odolává vysokým teplotám a mechanickému opotřebení.
  • Čepele Tanto – tvar čepele se podobá čepeli nejkratšího japonského meče Tantó. Liší se však délkou, dosahuje maximálně 30 cm. Pro své penetrační vlastnosti se nejčastěji využívá u útočných nožů.
  • Ocel San Mai III – obsahuje vysoký podíl uhlíku, molybden a chrom. Díky tomu lépe odolává oděru a korozi. Z této ocele se nejčastěji vyrábějí nože pro pokročilé lovce. Její ostří jen tak něco neztupí a nezlomí. Navíc zvládne i sekání nebo mírné páčení.
  • Tri-Ad Lock – patentovaný pojistný mechanismus pro čepele nožů. Tato pojistka zabrání samočinnému nebo nechtěnému zavření nože. Na jeho počátku byl systém Back Lock, který návrháři v Cold Steel rozšířili o Stop Pin. Ten rovnoměrně rozloží vyvíjený tlak na celý mechanismus nože a zabrání jeho zavření. 

Značka Cold Steel se proslavila především robustními a dokonale ostrými noži, které ocení všichni zálesáci, kempaři a milovníci outdoorových aktivit. Zaměřuje se na nože s pevnou, ale i zavírací čepelí. Dále u nich najdete karambity nebo jiné bojové nože pro každodenní nošení. Seženete u nich také dýku, mačetu nebo katanu, ale i vojenské polní lopatky, bodáky, baseballové pálky nebo foukačky se šípy.

V kuchyni nože od Cold Steel využije každý zručný kuchař

Nože Cold Steel se hodí nejen pro všechny dobrodruhy, kteří bez nože v lese nedají ani ránu. Tato společnost totiž vyrábí také kuchyňské nože s tak ostrou čepelí, že krájení, sekání nebo vykošťování bude hračka. 

Před samotným nákupem si ujasněte, jestli budete potřebovat nůž na maso, pečivo, sýry, ovoce nebo zeleninu. Nože Cold Steel nepatří k nejlevnějším, ale investice do jejich kvality se vám nejen v kuchyni vyplatí. Čepele těchto nožů vydrží totiž ostré velmi dlouho a jen tak něco je nepoškodí. 

Čepele kuchyňských nožů Cold Steel se vyrábí z jemnozrnné nerezové oceli, která se běžně používá i ve farmaceutickém průmyslu. Obsah uhlíku a chromu zajistí vyšší odolnost vůči korozi a mechanickou pevnost čepel. Rukojeti jsou potažené měkkým a pružným polymerem, aby se dobře držely.

Filetovací nůž, řeznický nůž nebo třeba nůž na chleba u nás pořídíte jak samostatně, tak v praktické sadě, se kterou připravíte i velký oběd o několika chodech.

Kuchyňské nože vám dlouho vydrží, pokud je umyjete ihned po krájení a následně utřete do sucha. Rozhodně nepatří do myčky. Protože jsou velmi ostré, nepokládejte je volně do zásuvky, abyste se nepořezali. Doporučujeme k nim pořídit samostatné pouzdro nebo stojan.

Cold Steel znají milovníci rekonstrukcí historických bitev

Pokud jste se někdy zúčastnili rekonstrukce bitvy, s velkou pravděpodobností jste se setkali s meči od Cold Steel. Tento výrobce patří mezi přední světové dodavatele replik mečů. 

Při jejich výběru zohledněte typ ostří, protože s ostrým mečem vás do bitvy nepustí, mohli byste poranit sebe či druhé. Vybírejte meče s tupým ostřím a zakulacenou špičkou. Začátečníci mohou využít tréninkový meč z polypropylenu, se kterým se naučí základy. Podrobnější informace o výběru meče se dočtete v našem článku. 

Pokud se však raději držíte v ústraní své pevnosti, mečem od Cold Steel si ozdobte stěnu. Přidejte ještě stylový držák, který zbraní dodá patřičnou reprezentativní pozici na stěně a bude to u vás doma vypadat, jak v opravdovém středověkém hradu.

Jsou ostré, téměř nezničitelné a tak slavné, že si zahrály ve známých filmech

Pokud jste v nějakém americkém akčním filmu nebo počítačové hře zahlédli postavu, která se s nožem snaží ubránit nepříteli, mohl to být jeden z nožů od Cold Steel. Filmaři a tvůrci her na tyto zbraně nedají dopustit a využívají je pro bojové scény ve svých dílech. 

O tom, že je tato společnost náležitě hrdá na své produkty ve filmovém a herním průmyslu, vypovídá také oficiální web. Najdete zde celou sekci věnovanou jejich zbraním na filmovém plátně nebo v počítačových střílečkách. Zjistíte, že se objevily například ve snímcích Expendables: Postradatelní, Pan a paní Smithovi, Temný rytíř povstal, Wolverine, 3000 mil na útěku nebo Batman a Robin. Svou roli sehráli například také ve známé hře Grand Theft Auto neboli GTA. 

Zaujaly vás tyto nože a chtěli byste si nějaký pořídit? Prohlédněte si širokou škálu výrobků této světově uznávané značky. Jsme jejím hrdým distributorem.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář