Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Informace k obuvi vyráběné na zakázku

Podrážky

Často se nás ptáte na možnosti při výrobě obuvi. U nás v nabídce naleznete boty od vícero výrobců. Níže uvedené informace se netýkají levnější obuvi z dovozu (Marshal Historical, Ulfberth apod.). Týkají se dražších modelů vyráběných u nás v Čechách. Poznáte je jednoduše tak, že je u nich možnost výroby na míru (volba velikost: na míru).

Pro historickou obuv nabízíme 3 druhy podrážek podle výše uvedené fotografie. Podrážka č. 1 a 3 je tzv. turistická podrážka. Podrážka č. 2 je nejběžnější styropor. Podrážky1 a3 se vyznačují protiskluzový vzorkem a vyšší odolností. Tyto je možné použít pouze u bot se zaoblenou špičkou. Pro boty typu škorně a jakékoliv s prodlouženou špicí nejdou použít. Jsou k dispozici za příplatek, viz Vikinské boty Průzkumník.

Styroporová podrážka je o něco měkčí a je k dispozici ve 3 barvách (černá, hnědá a béžová – na fotografii). Barvu volíme dle barvy kůže svrchní části boty (hnědá k hnědé apod.) Výhodou je libovolný tvar podrážky.

Další věcí, na kterou se ptáte, je barva svrchní části boty - tedy barva kůže, z které je bota ušita. Nabídnout Vám můžeme cekem 6 odstínů. Kůže ve všech odstínech je co do kvality a síly identická, liší se jen odstín probarvení. Síla je cca 3mm. Odstíny 1 a 3 mají navíc ošetření Gore-tex, které se vyznačují 100% nepromokavostí, ale také skvělou prodyšností.

U všech odstínů doporučujeme dle intenzity používání každých 3-6 měsíců, obuv čistit a před použitím v nepříznivém počasí znovu naimpregnovat.

Poznámky k ošetření historické obuvi:

 • před uskladněním očistit vlhkým hadrem nebo houbičkou
 • usušenou obuv vykartáčovat
 • nejlépe vycpat novinami
 • skladovat na suchém místě mimo zdroj tepelného záření a mimo přímé sluneční světlo
 • pro zvýšení voděodolnosti a změkčení kůže používejte pouze vosky určené na kožené materiály.
 • na ošetření nikdy nepoužívejte indulonu nebo sádlo!

Pokud máte k provedení svých bot nějaké přání (barva svrchní kůže) nebo druh podrážky. Napište prosím svá přání do poznámky své objednávky. V případě potřeby dalšího upřesnění Vás budeme kontaktovat.

Témata: Boty

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • Středověký šperk Středověký šperk

  Šperk je předmět, který slouží ke zkrášlení a zdobení člověka. Touhu zdobit se pociťovali lidé od pradávna. První šperky si vyráběli již v pravěku. Jako materiál jim posloužily například kosti, rohy a zuby ulovených zvířat, kameny či mušle. Výrobou šperků se zabývali zlatníci. Je známo, že pracovali již v keltských opidech. Proslulé jsou zlatnické práce ze starého Egypta, Řecka a Říma. V období středověku se zlatníci sdružovali v cechu. Na úvod je nutné podotknout, že nevyráběli jen klenoty, ale i jiné předměty: monstrance, relikviáře, poháry, páskové spony a různé módní doplňky.

 • Tabard a varkoč Tabard

  Tabard byl ve středověku zcela běžnou součástí pánské módy. Nosil se přibližně v období od 13. do 16. století, ovšem vidět ho můžeme i dnes – ať už v tradičním provedení, nebo ve zmodernizované podobě. Vezměme to ale popořádku…

 • Talár Talár

  Talár, oděv prastarého původu, může být buď rouchem liturgickým, obřadním nebo rouchem soudců a státních zástupců. Je však nošení taláru povinné? Kde všude ve světě se taláry nosí a existují i jiné barevné varianty, než je klasická černá? Pojďme se na talár podívat z blízka.

 • Tartan kilt Tartan kilt

  Za kilt nemůžeme považovat každou sukni, kterou si Skot oblékne. A za tartan nemůžeme považovat každý kostkovaný motiv. Jak to tedy vlastně je s tradiční součástí skotského národního kroje?

Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK