Informace k obuvi vyráběné na zakázku

Informace k obuvi vyráběné na zakázku
Často se nás ptáte na možnosti při výrobě obuvi. U nás v nabídce naleznete boty od vícero výrobců. Níže uvedené informace se netýkají levnější obuvi z dovozu (Marshal Historical, Ulfberth apod.). Týkají se dražších modelů vyráběných u nás v Čechách. Poznáte je jednoduše tak, že je u nich možnost výroby na míru (volba velikost: na míru).

Pro historickou obuv nabízíme 3 druhy podrážek podle výše uvedené fotografie. Podrážka č. 1 a 3 je tzv. turistická podrážka, která je za příplatek. Podrážka č. 2 je nejběžnější styropor. Podrážky 1 a3 se vyznačují protiskluzový vzorkem a vyšší odolností. Tyto je možné použít pouze u bot se zaoblenou špičkou. Pro boty typu škorně a jakékoliv s prodlouženou špicí nejdou použít. Jsou k dispozici za příplatek, viz Vikinské boty Průzkumník.

Styroporová podrážka je o něco měkčí a je k dispozici ve 3 barvách (černá, hnědá a béžová – na fotografii). Barvu volíme dle barvy kůže svrchní části boty (hnědá k hnědé apod.) Výhodou je libovolný tvar podrážky.

ODSTÍNY KŮŽÍ:

1 - černá

2 - kaštanově hnědá

3 - tmavě hnědá

4 - standardní hnědá

5 - světle hnědá

6 - přírodní 

Další věcí, na kterou se ptáte, je barva svrchní části boty - tedy barva kůže, z které je bota ušita. Nabídnout Vám můžeme cekem 6 odstínů. Kůže ve všech odstínech je co do kvality a síly identická, liší se jen odstín probarvení. Síla je cca 3mm. 

U všech odstínů doporučujeme dle intenzity používání každých 3-6 měsíců, obuv čistit a před použitím v nepříznivém počasí znovu naimpregnovat.

Poznámky k ošetření historické obuvi:

  • před uskladněním očistit vlhkým hadrem nebo houbičkou
  • usušenou obuv vykartáčovat
  • nejlépe vycpat novinami
  • skladovat na suchém místě mimo zdroj tepelného záření a mimo přímé sluneční světlo
  • pro zvýšení voděodolnosti a změkčení kůže používejte pouze vosky určené na kožené materiály.
  • na ošetření nikdy nepoužívejte indulonu nebo sádlo!

Pokud máte k provedení svých bot nějaké přání (barva svrchní kůže) nebo druh podrážky. Napište prosím svá přání do poznámky své objednávky. V případě potřeby dalšího upřesnění Vás budeme kontaktovat.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář