Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vše o lukostřelbě

Lukostřelba je v dnešní době brána především jako oblíbení sport, který mohou provozovat i děti. Z historického hlediska byla lukostřelba důležitou taktikou v boji na dálku. Lukostřelci byli tvrdě cvičeni. Pokud chcete lukostřelbu provozovat relaxačně, nebo se jí věnovat naplno závodně, budete potřebovat kvalitní vybavení v podobě luku a šípů. Než se začnete lukostřelbě věnovat, klidně si o tomto elegantním sportu přečtěte něco víc z našich článků. Poradíme, jak vybrat správný luk, nebo jak luk používat.

 • Lukostřelba Místo pušky luk: Jak se změní podmínky pro lukostřelbu v Česku?

  Střelba z luku je oblíbenou volnočasovou aktivitou. Zanedlouho by ale s toulcem na zádech mohli do terénu vyrážet kromě sportovních fanoušků také myslivci. Lovení zvěře pomocí luku je sice zakázáno, plánovaná novela o myslivosti to však může brzy změnit. Jaké novinky nás čekají? A jakou roli může sehrát lukostřelba v ochraně životního prostředí? Nejen to se dozvíte v našem článku.

 • Luk - zbraň Nomádů Luk - zbraň nomádů

  Kočovné národy z eurasijských stepí byly trnem v oku všech evropských vojevůdců od chvíle, co si ochočily koně a naučily se využívat k boji zahnutý kus dřeva s konci spojenými provázkem – luk. Technologii výroby i bojové využití této účinné zbraně znali již staří Skytové, Sarmati apod. Nyní se však budeme věnovat lučištníkům těch vojsk, která ve středověku zasáhla do dějin západních Slovanů.

 • Dětský luk Podle čeho vyberete správný luk pro dítě? Poradíme vám, na co se zaměřit

  Objevili vaši nejmenší literaturu o Robinu Hoodovi, divokých Indiánech či statečných lučištnících středověku? Jak už to u dětí bývá, chtějí být jako jejich hrdina a snaží se ho napodobit. K těmto hrdinům však neodmyslitelně patří luk a šípy. V našem obchodě nenajdete dekorativní atrapy, ale skutečné funkční luky pro děti, se kterými se promění v jakéhokoliv slavného lukostřelce.

 • Luky pro lukostřelbu Se správným lukem ovládnete svůj dech, mysl i lukostřelbu

  Soustředění. Přesnost. Napjaté svaly a pomalý dech. Klid a vzruch zároveň. V momentě napjaté tětivy neexistuje nic jiného než cíl. Vystřelíte, nestačíte mrknout a ostrý hrot šípu se zarazí do středu terče. Lukostřelba je vášeň, avšak velmi nebezpečná. Ovládněte tajemství lučištníků díky kvalitnímu luku. Jejich výběrem vás provedeme.

 • Zaměřovač Trefte se lukem do 10 cm terče na 70 metrů. Se zaměřovačem cíl neminete

  Baví vás střelba z luku a toužíte se zlepšovat? Zvažte zaměřovač na svou zbraň. Zvýšíte vzdálenost střelby a zpřesníte ji. Přečtěte si o zaměřovačích více.

 • Lukostřelba Lukostřelba má mnoho tváří. Je to elegantní zbraň i náročný sport

  V tichosti našlapují trávou a nad hlavou si pevně drží štít. Postupují stále kupředu, v pevné formaci kráčí krok za krokem. Najednou se ozve slabý výkřik. Byl to povel, kterého se obává každý pěšák. Najednou se čisté nebe změní v déšť šípů. Lučištníci se chystají k další salvě. Připravit, pal! Obratní muži stojící na hradbách se své umění učí už odmala. I jejich synové sní o tom, že se jednou stanou velkými lučištníky. S luky si hrají odmalička, přitom ani netuší, že mají v rukou kousek dávné historie.

 • KYUDO BOW KYUDO BOW - cesta luku

  Konfucius kdysi řekl: „Vypouštění šípu je od počátku do konce provázeno pokornou zdvořilostí, čistou myslí a přímým postojem. Pouze tak je luk a šíp používán s rozmyslem. Vypouštění šípu je cestou k dokonalosti. Když šíp nezasáhne cíl, nelze vinit vítěze. Naopak. Příčinu je nutné hledat v sobě.“

 • Návod k použití luků Návod k použití luků od Outfit4Events

  Při použití luku se řiďte následujícími zásadami. Jedině tak bude luk správně fungovat a prodloužíte jeho životnost.

Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK