Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

 • Broken samirai Sword Záruka na samurajské meče

  Motto: Ani ten nejlepší a nejdražší samurajský meč není nezničitelný.

 • Zkoušky sekem Tamageshiri Lze při zkouškách seku samurajských mečů sekat do dřeva?

  Zkušební sek „tameshigiri“ bylo původně testování zbraně sekem, které dokazovalo kvalitu zbraně. Sekalo se do bambusu obaleného slámou anebo řídce i do těla skutečných lidí z řad popravené spodiny. V dnešní době se používá namočená rohož vyrobená z rýžových stébel.

 • Hattori Hanzo Hattori Hanzo

  Hattori Hanzo byl jedním z největších bojovníků, jaké známe. Oddaný služebník prvního japonského šóguna Tokugawa Ieyasu byl již za svého života legendou. Jak získal přezdívku „Ďábel Hanzo“ a proč ho ostatní ninjové následovali a byli ochotni v jeho službě umírat?

 • Citadel meče Katany Citadel

  Japonský meč používaný od 15. století samuraji se zakřivenou čepelí, jedním ostřím, záštitou a rukojetí s oválným průřezem se nazývá katana. Nosili jí samurajové za pásem ostřím nahoru a s krátkým mečem wakizaši tvořil set (tzv.Daišó) a byla tak symbolem třídy samurajů. Jedním z prvotřídních výrobců katan je firma Citadel. Projděte s námi vznik takové katany a načerpejte nové znalosti ohledně výroby japonských mečů.

 • Čepel samurajského meče, detail Čepel samurajského meče

  Nejznámějším samurajským mečem je zřejmě Katana (刀 刀刀 刀). K popularitě Katan silně přispěly filmy jako Highlander, Poslední Samuraj a Kill Bill.

 • Japonské názvy části čepele katany Katana - japonské názvy jejích částí

  Katana se používá již od 15. století. Katana se vyznačuje zakřivenou čepelí, jedním ostřím, záštitou a rukojetí s oválným průřezem. Samuraji nosili katanu za pásem obi ostřím nahoru, obvykle nosili i meč wakizaši nebo samurajskou dýkou tantó. Meče katana a wakizaši tvořily symbol třídy samurajů zvanou daišó. Daišó bylo standardní výzbroj v období Muromači. Dlouhá katana se využívala při bojích v otevřených prostorách, zatímco krátké wakizaši nebo tato se používalo při boji ve stísněných prostorách nebo k rituální sebevraždě, tzv. seppuku.

 • Samurajské meče, ostření Samurajské meče

  Samurajský meč je považována za nejdokonalejší typ chladné zbraně. Katana, která je vyrobená proslulým mistrem, má nesmírnou hodnotu a Japonsko má několik unikátů, které nelze vyvážet mimo jejich zemi. Katana symbolizovala postavení samurajů a jejich hlavní zbraní. Byla nošena v páru nazývaném „Daisho“ společně s krátkým mečem „Wakizaši“. Třetí ještě kratší osobní zbraní byla dýka „Tanto“. Součástí meče mohla být i malá čepel „kozuka“ a jehlice do vlasů „kogai“ zasunutá v „Saya“ vedle meče.

 • Souprava na čištění samurajských mečů Péče a údržba samurajských mečů, japonských mečů

  V Japonsku se říkávalo „Meč samuraje je jeho duše“. V duchu tohoto rčení o svůj meč samurajové pečovali. I v současnosti si samurajské meče zaslouží stejnou péči. Čepele z uhlíkaté ocele podléhají korozi a musejí tedy na sobě mít ochranný olejový film.

Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK