Manopoulos: stolní hry pro fanoušky strategií i historie

Manopoulos: stolní hry pro fanoušky strategií i historie

Máte rádi stolní hry, u kterých procvičíte mozkové závity a užijete si s nimi spoustu legrace? Potom jsou pro vás hry od společnosti Manopoulos jako stvořené. Její majitel totiž začal s výrobou stolních her právě proto, aby hráčům všeho věku pomohl zrelaxovat a odpoutat se od každodenních starostí. Nahlédněte s námi do historie slavné řecké rodinné firmy, jejíž výrobky dnes baví lidi po celém světě – a které nyní najdete i v našem sortimentu.

Byznys plán zrozený z domácí tradice

Po práci legraci, praví heslo známé především z československé historie. Touha bavit se je ale společná lidem po celém světě. Své o tom ví i Costas Manopoulos, kterého tohle zjištění přimělo k rozvoji vlastního úspěšného podnikání.

Inspiraci našel u hlavy rodiny. Už jako malý chlapec Costas vypozoroval, že jeho otec má slabost pro vrhcáby, které hrával s přáteli každý den po návratu z práce. Costas otce pozorně sledoval a uvědomil si, že hry jsou důležité nejen pro děti, ale i pro dospělé.

VÍTE, ŽE… historie vrhcábů je stará více než dva tisíce let? Starší verzi hry znali již nejspíše ve starověké Mezopotámii, ale i v Persii nebo ve starém Egyptě. Ve středověku se hra postupně rozšířila napříč celou společností: vrhcábům propadli vysoce postavení šlechtici, měšťané i vesničané. V učebnici pro děti se o vrhcábech zmiňuje dokonce i Jan Amos Komenský.

Úspěchy se dostavily již na vysoké škole

První úspěšné krůčky podnikl Costas na počátku 70. let. Během studií na Univerzitě umění vytvořil první šachové figurky z bronzu. Výroba šachových figurek byla součástí projektu, jehož smyslem byla také exhibice mladých talentů na Univerzitě v Aténách.

Mladý Costas tehdy oslavil teprve jednadvacáté narozeniny. Projekt jej však ovlivnil natolik, že si později založil malý obchod v centru Atén a začal prodávat ručně vyráběné sady šachových figurek a vrhcábů.

VÍTE, ŽE… šachy mají své kořeny ve staré indické kultuře? Stará desková hra vznikla někdy okolo roku 450 n. l. a původně se hrávala s kostkou. Přečtěte si další zajímavosti z historie šachů, o kterých jste dosud možná neměli tušení.

Díky preciznímu zpracování a jedinečnému designu začal o jeho výrobky projevovat zájem stále větší počet obchodníků, kteří dokázali ocenit poctivou řemeslnou práci. Costas Manopoulos tak založil vlastní dílnu, aby dokázal uspokojit rychle rostoucí poptávku.

Expanze za hranicemi domoviny

V roce 1985 měl Costas Manopoulos na svém kontě více než 10 let zkušeností s působením na tuzemském trhu s dárky a rozhodl se rozšířit působnost firmy do zahraničí.

Expanzi odstartovala účastí na německém veletrhu hraček Spielwarenmesse a krátce nato představil svou firmu po celém světě. Dnes firma dodává vrhcáby, dřevěné šachy, domino a další tradičních stolní hry zákazníkům ve více než 25 zemích světa.

Zatím největším projektem firmy však byla výstavba továrny Manopoulos v Thébách, která využívá nejmodernější technické postupy, aby dokázala vyhovět stoupajícím nárokům svých zákazníků po celém světě.

Od chvíle, kdy Costas Manopoulos rodinný podnik založil, uplynulo dnes více než půlstoletí. Poslání firmy však i po pěti dekádách existence zůstává stejné: umožnit malým i velkým stratégům dopřát si nekonečné hodiny zábavy u tradičních stolních her, které budou moci jednoho dne předat i nastupujícím generacím.

VÍTE, ŽE… luxusní šachy jsou vyrobeny z drahého dřeva a vzácných kovů? Ti nejnáročnější sběratelé a milovníci unikátních předmětů si nechávají šachové figurky zhotovovat na zakázku.

Deskové hry jsou v módě. Proč nesmí chybět ani ve vaší sbírce?

Ani s rozvojem počítačového průmyslu však tradičním hrám nezvoní hrana, naopak: popularita deskových her, jako jsou šachy a další, znovu stoupá. Jen v roce 2020 se na trhu s deskovými hrami celosvětově protočilo odhadem na 14 miliard dolarů. A není divu.

Díky deskovým hrám rozvíjíte koncentraci i krátkodobou paměť. Navíc se s rodinou nebo přáteli sejdete u jednoho stolu a užijete si spoustu zábavy. Pokud tedy přemýšlíte, čím si zpestřit volné odpoledne, deskové hry jsou ideální pro dospělé i jejich ratolesti.

Tradiční deskové hry navíc mají v době přesycené elektronikou svůj terapeutický efekt. Díky nim i děti neváhají odložit své jinak nerozlučné smartphony a s radostí se pouští do hry s rodiči, prarodiči, sourozenci a dalšími blízkými. Znovu tak objevujeme příjemný způsob společného trávení času a nenásilně iniciujeme případně váznoucí komunikaci v rodině.

Pokud fandíte klasickému řemeslu nebo sháníte jedinečný dárek pro malé i velké, stolní hry Manopoulos budou skvělým přírůstkem do vaší domácí herní sbírky.

Prohlédněte si nejen luxusní šachy, ale i další klasické stolní hry ruční výroby, které vás po celodenním shonu přivedou na jiné myšlenky. Budete-li potřebovat poradit s výběrem, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář