Pavel Leier
Je nám ctí Vám představit výrobce replik historických zbraní pana Pavla Leiera. S naším obchodem spolupracuje již od roku 2004. Věnuje se zejména výrobě chladných zbraní, jako jsou meče, dýky, tesáky, sekery, kopí aj.

Motto: Mnoho dřiny a potu, ale nakonec hymna a klid na duši. 

Pavel Leier se narodil 22. května 1965 a žije v Rašovicích u Týniště nad Orlicí, kde má dům s dílnou, hospodou a hospodářstvím. Vyučil se na středním odborném učilišti v oboru zámečník a od té doby kov nepustil z ruky. V roce 1992 se postavil na vlastní nohy a začal podnikat. Pod jeho rukama vznikají především meče a dýky upravené pro potřeby praktického použití (scénický šerm a re-enactment), ale dokáže vyrobit i kompletní plátovou zbroj a další propriety a rekvizity pro historický a scénický šerm.

K jeho řemeslu ho přivedla léta působení ve skupině historického šermu. Měl tu čest spolupracovat na českých i zahraničních historických filmech a pohádkách. I přestože je jeho řemeslo fyzická dřina, potřebuje k práci i spoustu trpělivosti a vynalézavosti (tak typické pro české řemeslo). Z výsledku své práce a úsilí má vždy radost. Radost je o to větší, když přijde pozitivní ohlas od některého ze zákazníků.

Pavel Leier má rád svíčkovou, je ženatý a má celkem šest dětí. Jeho zálibou je pozorování a poslouchání přírody.

Doporučené produkty

Komentáře (2)

Petr Klučka
dne 27. 11. 2022 v 19:38:12
Reagovat

Dobrý den, zajímalo by mě zda jste schopen k mečům vyrobit i pouzdro, zaujal mě zde jeden meč a moc bych ho chtěl. Meč je zde pojmenován jako elegán

Jakub Bém
dne 8. 2. 2021 v 15:50:25
Reagovat

Prosím vás, vlastním neůplný kolečkový zámek a chtěl bych se pozeptat ,zdali by bylo možné ho dokončit.Není originál ale nějaké díly chybý .

Napsat komentář