Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pavel Leier

12.2.2020
leier pavel

Je nám ctí Vám představit výrobce replik historických zbraní pana Pavla Leiera. S naším obchodem spolupracuje již od roku 2004 léta. Věnuje se zejména výrobě chladných zbraní, jako jsou meče, dýky, tesáky, sekery, kopí aj.

Motto: Mnoho dřiny a potu, ale nakonec hymna a klid na duši. 

Pavel Leier se narodil 22. května 1965 a žije v Rašovicích u Týniště nad Orlicí, kde má dům s dílnou, hospodou a hospodářstvím. Vyučil se na středním odborném učilišti v oboru zámečník a od té doby kov nepustil z ruky. V roce 1992 se postavil na vlastní nohy a začal podnikat. Pod jeho rukama vznikají především meče a dýky upravené pro potřeby praktického použití (scénický šerm a re-enactment), ale dokáže vyrobit i kompletní plátovou zbroj a další propriety a rekvizity pro historický a scénický šerm.

K jeho řemeslu ho přivedla léta působení ve skupině historického šermu. Měl tu čest spolupracovat na českých i zahraničních historických filmech a pohádkách. I přestože je jeho řemeslo fyzická dřina, potřebuje k práci i spoustu trpělivosti a vynalézavosti (tak typické pro české řemeslo). Z výsledku své práce a úsilí má vždy radost. Radost je o to větší, když přijde pozitivní ohlas od některého ze zákazníků.

Pavel Leier má rád svíčkovou, je ženatý a má celkem šest dětí. Jeho zálibou je pozorování a poslouchání přírody.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Podobné články

 • Marshal Historical Logo Marshal Historical

  Šermíři vystupující před publikem, účastníci bitev, příznivci historických rekonstrukcí (re-enactment), sběratelé, bojovníci BOHURTů / HMB nebo hráči LARPu; Všichni tito věrní milovníci historických militarií mají společné to, že potřebují oblečení, vybavení, zbraně, zbroj a brnění, které vyhovují jejich potřebám při respektování historických originálů.

 • Monika Huptychová kostýmy Monika Huptychová

  Paní Monika Huptychová se narodila 12. června 1967 v Chomutově. Vystudovala Oděvní průmyslovou školu v Praze, kde studovala obor historie odívání. Poté pracovala na učilišti v Jirkově. Jako mistr odborné výchovy u švadlenek si osvojila především odpovědnost a velkou dávku trpělivosti

 • Kovex Ars Team KOVEX ARS

  KOVEX ARS s.r.o. založili členové skupiny historického šermu "Fictum" a "Rytíři země České (Equites)". Společnost se specializuje výrobou historických zbraní, výstrojí a rekvizit v profesionální kvalitě tradičními postupy. Čepele zbraní jsou zpracovány tradičním způsobem kování pod zápustkami, broušením, kalením v olejové lázni, popouštěním a leštěním. Produkty od Kovex Ars uspokojí svým provedením a vzhledem jak zanícené sběratele historických artefaktů, tak i členy historických šermířských skupin pro svou funkční kvalitu.

 • Art Gladius Brand Art Gladius

  Firma Art Gladius, S.A., byla založena v Toledu (Španělsko) v roce 1986. Od té doby tato společnost navrhuje a vyrábí meče, dýky a další historické předměty založené na muzejních originálech a na vlastních (fantasy) návrzích. Může se pochlubit historickými replikami nejvyšší kvality, hlavně pro dekorativní účely. V jejich výrobě však existuje několik zbraní pro praktické použití. Všechny jejich čepele mečů jsou vyrobeny z leštěné nerezové oceli, jílce vynikají nádherně propracovanými detaily.

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK