Windlass Steelcrafts: Třetí generace úspěšné rodinné firmy

Windlass Steelcrafts: Třetí generace úspěšné rodinné firmy

Windlass Group se od doby svého založení v roce 1943 vyvinula do diverzifikované obchodní skupiny s hlavním sídlem ve městě Dehradun v Uttarakhandu v Indii. Skupina se od té doby rozšířila do téměř všech částí světa, kde realizuje svou o výrobu mečů, brnění, zbrojí, oděvů, potřeb pro farmacii, těžební a potravinářský průmysl. Firma má rozvinutý velkoobchod a maloobchod licencovanými výrobky pro zábavní průmysl a sběratele. Podnik expanduje buď přímo, nebo nakupuje své konkurenty, popřípadě firmy doplňující stávající technologickou a znalostní základnu.

Od lokálního výrobce nožů ve světového dodavatele mnoha armád

Windlass Steelcrafts je vlajkovou lodí společnosti Windlass Group. Společnost byla založena jako malý podnik na výrobu Kukri pro britské regimenty Gurkha v roce 1941. Společnost nyní prodává své produkty po celém světě prostřednictvím své rozsáhlé sítě distributorů, jejíž součástí je i obchod Outfit4Events. V průběhu posledních dekád společnost Windlass Steelcrafts investovala značné prostředky do výzkumu a vývoje a také do modernizace svých výrobních továren, aby si její autentické produkty zachovaly vysokou kvalitu i při masové výrobě.

Od skromných začátků v roce 1943 jako dodavatel nožů Kukri pro britské ozbrojené síly ušel Windlass Steelcrafts dlouhou cestu a její produkty jsou nyní dostupné po celém světě. Nože Kukri si tento výrobce jako upomínku na svou historii vložil do svého loga. Firma Windlass má v současnosti více než 500 zaměstnanců, a přesto nadále zůstává rodinným podnikem. Výrobní závody jsou v Dehradunu (Indie), sklady a kanceláře v Atlantě (USA).

Dnes Windlass Steelcrafts spolupracuje s vládami na šesti kontinentech a dodává jejich armádám vojenskou výstroj, jako jsou kukri, bojové nože, ceremoniální šavle, osobní regálie a armádní textil.

Historické repliky úžasné kvality

Firma rozumí poptávce po historicky přesných replikách zbraní. Její zaměstnanci proto navštěvují muzea a soukromé sbírky. Setkávají se s dalšími kováři a mečíři. Díky studiu originálů, odborné literatury a výměně informací s kolegy z oboru mají skvělé podklady pro svou výrobu replik historických zbraní.

Výrobky Windlass znáte z kasovních filmových trháků

Firma také vyrábí rekvizity, oblečení a doplňky pro populární televizní a filmové produkce. S jejich výrobními závody spolupracují umělci a designéři světových filmových studií. Vzniká tak originální výzbroj a výstroj filmových poslav, jaké známe z filmů, jako je Gladiátor, Knight’s Tale, Pán prstenů, Království nebeské aj.

Oděvní sekce vyrábí zejména dobové oblečení a vojenské uniformy. Firma se také neustále zdokonaluje ve výrobě zbraní a plátových zbrojí. Toto kovodělné řemeslo navazuje na tradice Evropských center řemesel. Řemeslné postupy a technologie se zde dále rozvíjejí a zdokonalují.

Historická militaria díky Windlass znovu ožívají

Firma se také věnuje rekonstrukcím muzejních originálů. Za každou replikou jsou někdy i měsíce výzkumu, studia a extrémního soustředění. Významná část replik z katalogu Windlass vznikla na základě studia originálů uložených v muzeích nebo soukromých sbírkách. Původní artefakty díky Windlass tedy znovu ožívají a můžeme je díky detailním a přesným rekonstrukcím zažít vlastními smysly ve stavu, jak vypadaly před staletími v době svého původního vzniku.

Ukázka sortimentu Windlass

Managementu jakosti Windlass a splňuje požadavky normy ISO 9001:2015 pro výrobu a dodávky kovových a koženkových řemeslných výrobků, jako jsou:

1. Meče

2. Šavle

3. Kukri, nože a bajonety

4. Rytířské zbroje

5. Helmy

6. Filmové repliky

7. Příslušenství zbraní

8. Sekery

9. Picí rohy

Společnost Windlass plní zakázky na základě smluv uzavřených s vládami na šesti kontinentech a s velkými filmovými studii s celosvětovým dosahem. Přesvědčte se sami a zakupte si některý z jejich výrobků a zjistíte, jak dokáží přeměnit přírodní materiál (ocel, mosaz, kůži, dřevo, rohovinu, přírodní vlákno apod.) na dokonalý produkt, který potěší jak svou funkcí, tak svým vzhledem.

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář