Lord of Battles dodávají repliky zbraní nejen tvůrcům historických filmů a seriálů

Lord of Battles dodávají repliky zbraní nejen tvůrcům historických filmů a seriálů
Jejich zbraně znáte například z Pána prstenů nebo Hry o trůny. Indická společnost Lord of Battles dodává své repliky také divadelním společnostem nebo na historické bitvy a další dobové akce. Ve svém oboru patří mezi světovou špičku. Povíme vám proč.

Čím se Lord of Battles zabývá?

V roce 2005 odešel z armády a pustil se do výroby replik zbraní. Dnes patří mezi renomované výrobce, který zásobuje filmová studia, divadla a všechny nadšence replik historické zbroje. Řeč je o panu kapitánovi Saurabhovi Mahajanovi a jeho společnosti Lord of Battles, v jejímž čele stojí. Ve svém týmu má více než 130 spolupracovníků, kteří neustále přichází s inovacemi, aby posunuli výrobu replik ještě dál. 

Mnoho indických výrobců produkuje středověké repliky pro filmové produkce, LARP, HEMA a historické rekonstrukce již desítky let. Neustálé inovace a víc než 17 let zkušeností však staví Lord of Battles mezi elitu a dělá z nich jednoho z klíčových hráčů v oboru. Díky velkému úsilí o kvalitní a autentickou produkci si tato firma již udělala dobré jméno v zábavním průmyslu po celém světě.

Jejich dobrá pověst, jako spolehlivého partnera kvalitních replik, jim otevřela cestu do světově proslulých divadel, filmových studií a k významným kostýmovým návrhářům. Mezi zákazníky Lord of Battles patří slavní producenti hollywoodského trháku Assassin's Creed (tvořili pro ně například kroužkové brnění z titanu) a Outlaw King (přilby, boty, plátové zbroje a také kroužkové brnění z titanu, které lze vidět na všech hlavních postavách). Filmové repliky zbraní této společnosti můžete vidět i v několika televizních seriálech jako The Bastard Executioner, Merlin, Runestone, Hra o trůny a dalších. 

Zbraně Lord of Battles ve filmu:

Vybaví filmaře, divadla i šermíře

Žádná výzva pro ně není překážkou – dokázali vyrobit více než milion středověkých mincí a obrovské množství ruských kostýmů a zbraní pro film Poklady jezera Kaban a to ve velmi krátkém čase. Vysoký standard kvality se projevil také ve spolupráci s jedním nejprestižnějších divadel na světě – Royal Shakespeare Company. Vyráběli pro ně speciální kroužkové brnění do inscenace Morte de Arthur. 

Lord of Battles se může pochlubit, jako jediná indická společnost v tomto oboru, oceněním SMETA. Tato certifikace potvrzuje, že její držitel vytváří kvalitní pracovní zázemí pro všechny své zaměstnance.

Vysokou profesionalitu a odbornost výrobce Lord of Battles dnes dobře znají odborníci na historické repliky z celého světa. Abychom vás o tyto produkty neochudili, zařadili jsme je také do našeho sortimentu. Potěšíme tak české fanoušky LARPu a historického šermu, kteří u nás najdou zbraně, kostýmy a doplňky značky Lord of Battles. Navíc sortiment neustále rozšiřujeme.

Lord of Battles nespolupracuje s každým, své odběratele si pečlivě vybírá a pravidelně prověřuje. Obchodu Outfit4Events se podařilo stát se jedním z mála distributorů pro evropský trh!

Vše začíná v oddělení výzkumu a vývoje

Jak probíhá celý proces výroby replik? Pracovníci Lord of Battles se neobejdou bez podrobné znalosti dějin, anatomie a technologie výroby starých i moderních řemesel. Z historické literatury i studiem muzejních originálů se snaží odhalit i ty nejmenší detaily, které z jejich produktů činí kvalitní unikáty. Nejedná se totiž o žádné hrubé napodobeniny, ale o jedinečné repliky, které se co nejvíce blíží realitě. 

Na vývoji se podílí také tým evropských expertů na historii, včetně PhD se zaměřením na historii militarií. Lord of Battles tak disponuje špičkovými znalci, kteří mají přehled o historické zbroji, zbraních a tradičních řemeslných technikách. 

Originální repliku zbraně či kostýmu může mít však kdokoliv, protože v Lord of Battles se také zabývají zakázkovou výrobou na přání zákazníků velkoodběratelů

Ačkoliv se jedná o indickou společnost, na tamním trhu byste ji nenašli. Zaměřuje se výhradně na mezinárodní trhy. Prodej v Indii totiž komplikuje složitý daňový systém, který příliš nepřeje takto specifickému segmentu. Proto se z Lord of Battles stala 100% exportní firma.

Pořiďte si repliky do bitvy nebo jako dekoraci

Produkty od Lord of Battles využijí všichni nadšenci rekonstrukcí historických bitev nebo LARPů. Jejich zbraně, kostýmy a doplňky vás promění ve středověkého válečníka, vikinského bojovníka nebo postavu z Hobita či Pána prstenů. 

Lord of Battles zároveň rozšíří sbírku všem sběratelům historických zbraní a dalších dobových předmětů. Pokud máte ve svém okolí milovníka historických artefaktů, dárkem z našeho e-shopu ho jistě potěšíte. 

Pozor! I replika od Lord of Battles může být nebezpečná, chovejte se s ní proto maximálně obezřetně. Jste-li začátečník, vyhledejte zkušeného odborníka, který vám poradí, jak s chladnou zbraní zacházet. Především na nikoho nemiřte a bezhlavě nešermujte kolem sebe. Ohrožujete nejen sebe, ale i osoby a majetek ve vaší blízkosti. 

Jak se ale v záplavě zbraní a především mečů zorientovat? Přečtěte si náš starší článek, ve kterém vám pomůžeme vybrat ten pravý meč do historické bitvy. Dozvíte se v něm navíc, jak s mečem zacházet. Ať už potřebujete historické repliky pro jakýkoliv účel, se značkou Lord of Battles nešlápnete vedle.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář