Tradice mistrovského mečířského řemesla značky Marto

Tradice mistrovského mečířského řemesla značky Marto

Firma Espadas y Sables de Toledo, S.L. již více než 100 let vyrábí tradičními řemeslnými postupy chladné zbraně pod značkami MARTO a BERMEJO. Tato společnost se sídlem ve Španělském Toledu čerpá z bohaté historie mečířských dílen, které po staletí dělali dobré jméno městu Toledu, jež se proslavilo po celém světě.

Moderní technologie doplňuje staletími prověřené postupy

Firma si zakládá na tradičně velmi vysoké kvalitě kovodělné výroby. Navzdory moderní přetechnizované době se jí daří předávání řemesla z otců na syny. Jejich řemeslné a technologické postupy ale nejsou v žádném případě zastaralé, ba naopak - dále je zdokonalují využívajíce nových technologií a technik. Výrobky značky Marto, které Vám nabízíme v obchodě Outfit4Events si opakovaně získávají vynikající prestiž na mezinárodních výstavách.

Široký sortiment výroby nezahrnuje pouze meče

Značka Marto získala mezinárodní proslulost mezi výrobci mečů a dalších chladných zbraní. Věnují se ale také výrobě dekorativních replik plátové zbroje, štítů a dalších dekorativních doplňků související s historickou výzbrojí. Obchod Outfit4Events nabízí naprostou většinu sortimentu této proslulé značky. Jedná se například o tyto výrobky:

1. Meče slavných králů a panovníků

2. Filmové meče

3. Kostýmové dýky

4. Japonské meče (katany, wakizaši, tanto)

5. Stojany na meče

6. Štíty a dekorativní zbroje

Světová jednička ve výrobě chladných zbraní pro současné armády

Pod značkou Bermejo se vyrábí vojenské meče a šavle, které patří do současné výzbroje mnoha armád po celém světě. Na tomto poli je tato značka světovou jedničkou!

Vznik značky Marto

Když v roce 1961 vznikla ve staré čtvrti Toleda značka Marto, bylo jejím cílem rekonstruovat a oživit staré techniky mečířských mistrů města Toleda. Již první meče této značky vynikaly výtečnou kvalitou. Výjimečná hodnota mečů Marto stojí na tradiční řemeslné zručnosti, dobou prověřených technických postupech, týmu kvalifikovaných mužů nadšených myšlenkou obnovy tradice a legendární vodní síle řeky Tajo, v které se tradičně čepele kalily.

Toledo pro Španěly je jako Solingen pro Němce

Toledo je proslulé svou bohatou historií, výtvarným uměním a kvalitní ocelí. Výroba mečů ve městě Toledo sahá až do římských dob. Mezi 15. a 17. stoletím se v Toledu rozvíjel průmysl související s výrobou mečů do té míry, že toledský průmysl výroby mečů byl považován za nejlepší v Evropě. Výroba chladných zbraní byla kusová a probíhala v rozptýlených dílnách po celém městě. Konečnou kvalitu výrobků hlídal cech mečířů.

Proslulost Toledské oceli

Sláva toledské oceli spočívala v mistrovství, s níž zvládali kovodělci kalení, aniž by měli jakékoli technické znalosti nebo přístroje schopné měřit vysoké teploty materiálu. Tuto schopnost a mistrovství také označované jako "tajemství temperování", si všichni toledští mečíři úzkostlivě střežili a dodnes se předává z pokolení na pokolení, což dokládá unikátnost "toledské“ oceli.

Značka MARTO je puncem a důkazem o zachování tohoto „tajemství temperování“ v duchu místní tradice mistrů mečířů, jež své výrovky hrdě označují „Made in Toledo“ a vyjadřují tím fakt, že daná zbraň je vyrobená z oné proslulé Toledské oceli.

Přísně střežení označení „Made in Toledo“

Toledskou radnicí a místním cechem řemesel přísně regulované právo na označení „Made in Toledo“ je zárukou staletí práce a zkušeností, během nichž bylo vyrobeno mnoho hodnotných chladných zbraní. Prestižní označení „Made in Toledo“ je taktéž závazkem zachovávat tradičně vysokou kvalitu řemeslného zpracování.

Toto označení je právně ošetřené proti neoprávněnému zneužití. Spotřebitelé tak mají jistotu, že koupí-li předmět s touto značkou, získávají legitimní a autentický kus toledského řemesla, vyrobený za dodržování nejvyšších standardů kvality.

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář