Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vše o kuši neboli samostřílu

Kuše také zvaná samostříl patří k nejstarším chladným střelným zbraním na světě. Kuše byly hojně využívány ve středověku, ovšem jejich původ sahá až do starověké Číny. Jak z kuše správně střílet a natáhnout tětivu, nebo více z historie si přečtěte v této rubrice věnované kuším.

  • Tětiva kuše Jak vyměnit tětivu kuše

    K výměně tětivy je zapotřebí dvou osob. První osoba (1) si připraví novou tětivu pro náhradu za starou, která je zatím nasazená a prohlédne si, do jaké míry je stará tětiva nakroucená.

  • Historická kuše Historie kuše

    Kuš neboli samostříl patří k nejstarším zbraním na světě: její původ sahá až do starověké Asie. Jedná se o chladnou střelnou zbraň, která mechanickou silou vystřeluje speciální šípy s kovovými hroty. Uplatnila se ve středověkých válkách i při lovu, ale velké oblibě se střelba z kuše těší také dnes.

Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK