Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vše o kuši zvané také samostříl

Kuše také samostříl, patří k nejstarším chladným střelným zbraním na světě. Kuše byly hojně využívány ve středověku, ovšem jejich původ sahá až do starověké Číny. Prozdradíme jaké existují typy kuší, jak vybrat kuši a poradíme i jak z kuše správně střílet a natáhnout tětivu. Pokud se chcete dozvědět něco o legislativě k držení kuše, nebo o její historii, přeštěte si některý z článku věnovaný kuším.

  • Kuše Kuše dnes najdeme v armádě i mezi lovci, nepatří jen do středověku

    Zajímavý a tichý zabiják, který je stále po ruce a připraven vystřelit. Tak bychom mohli popsat kuši, nebo jak se jí dříve přezdívalo, samostříl. Většině z nás se vybaví středověká zbraň, která dnes už nemá využití, opak je ale pravdou. Stejně jako luky, i kuše mají v dnešním sportovním odvětví své zasloužené místo.

  • Tětiva kuše Jak vyměnit tětivu kuše

    K výměně tětivy je zapotřebí dvou osob. První osoba (1) si připraví novou tětivu pro náhradu za starou, která je zatím nasazená a prohlédne si, do jaké míry je stará tětiva nakroucená.

  • Historická kuše Historie kuše

    Kuš neboli samostříl patří k nejstarším zbraním na světě: její původ sahá až do starověké Asie. Jedná se o chladnou střelnou zbraň, která mechanickou silou vystřeluje speciální šípy s kovovými hroty. Uplatnila se ve středověkých válkách i při lovu, ale velké oblibě se střelba z kuše těší také dnes.

Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK