Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vše o kuši zvané také samostříl

Kuše také samostříl, patří k nejstarším chladným střelným zbraním na světě. Kuše byly hojně využívány ve středověku, ovšem jejich původ sahá až do starověké Číny. Prozdradíme jaké existují typy kuší, jak vybrat kuši a poradíme i jak z kuše správně střílet a natáhnout tětivu. Pokud se chcete dozvědět něco o legislativě k držení kuše, nebo o její historii, přeštěte si některý z článku věnovaný kuším.

 • Kuše Jak vybrat kuši pro začátečníka nebo profesionála? Poradíme vám, na co se dívat

  Přemýšlíte, že si pořídíte kuši? To schvalujeme. Nacvičíte si míření, přesnost a zažijete neuvěřitelný adrenalin, když šíp zasáhne střed terče. Ať už vás ke koupi láká zájem o sport, lov, historii nebo se chcete převtělit do filmového hrdiny, poradíme vám, jak kuši a všechny ostatní doplňky vybrat.

 • Pistolové kuše Láká vás střelba z kuše? Začněte pistolovou kuší

  Vypadá to snadno – vzít kuši do rukou, zamířit a vystřelit. Ve skutečnosti střelba z kuše vyžaduje pořádnou dávku praxe. Pokud s ní právě začínáte, přečtete si něco o základních pravidlech a seznamte se s pistolovou kuší, ideální zbraní pro začátečníky.

 • Kuše Kuše – tichý a rychlý zabiják. Jak se z nich dříve střílelo?

  Původ kuší neboli samostřílů sahá až do starověké Asie. Chladná mechanická zbraň střílí šípy s kovovými hroty až několik desítek metrů daleko. Nejvíce se uplatnila ve středověku – jako jediná zbraň totiž na dálku dokázala zneškodnit rytíře v kroužkové zbroji.

 • Kuše Kuše dnes najdeme v armádě i mezi lovci, nepatří jen do středověku

  Zajímavý a tichý zabiják, který je stále po ruce a připraven vystřelit. Tak bychom mohli popsat kuši, nebo jak se jí dříve přezdívalo, samostříl. Většině z nás se vybaví středověká zbraň, která dnes už nemá využití, opak je ale pravdou. Stejně jako luky, i kuše mají v dnešním sportovním odvětví své zasloužené místo.

 • Tětiva kuše Jak vyměnit tětivu kuše

  K výměně tětivy je zapotřebí dvou osob. První osoba (1) si připraví novou tětivu pro náhradu za starou, která je zatím nasazená a prohlédne si, do jaké míry je stará tětiva nakroucená.

Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK