Péče a údržba samurajských mečů, japonských mečů

Péče a údržba samurajských mečů, japonských mečů
V Japonsku se říkávalo „Meč samuraje je jeho duše“. V duchu tohoto rčení o svůj meč samurajové pečovali. I v současnosti si samurajské meče zaslouží stejnou péči. Čepele z uhlíkaté ocele podléhají korozi a musejí tedy na sobě mít ochranný olejový film.

Samurajský meč nejlépe ošetříte za pomoci speciální sady na údržbu a konzervaci. V naší nabídce jich nabízíme několik originálních sad na údržbu a čištění samurajských mečů od různých výrobců.

Pochva samurajského meče (Saya) meče je zpravidla pokryta několika vrstvami laku. Pro údržbu postačí, tuto čas od času otřít od prachu měkkým suchým hadříkem. Saya v zásadě berte za vinutí, zabráníte tak jejímu poškrábání.

Údržba čepele je velmi důležitá, aby si Váš meč zachoval svou původní krásu a vlastnosti. S tímto setem na údržbu jste schopni provést stejným způsobem, jak to dělaly staří mistři s historickými originály. Nejméně jednou za 3 měsíce byste svůj meč měli ošetřit, i když nebyl používán. Údržbu si samurajský meč zaslouží i po každém kontaktu s lidskou rukou, lidský pot je velmi agresivní ke kovům a ocelím.

Za prvé použijte rýžový papír nebo bavlněným hadřík a odstraňte z čepele starý olej a nečistoty. Meč držte tak, aby ostří čepele směřovalo od Vás.

Pak poklepte balíčkem s leštícím práškem po čepeli, cca každé 3cm aby prášek rovnoměrně pokrýval její povrch. Při prvním použití budete pravděpodobně muset balíčkem s práškem klepat častěji, než se vyloučí potřebné množství prášku.

Následně vezměte kus rýžového papíru nebo měkké bavlněné látky a jemně čepel pokrytou práškem z obou stran leštěte. Tímto způsobem prášek z čepele setřete. V případě potřeby postup opakujte. V této fázi dbejte na to, abyste leštící prášek nevdechovali.

Nyní je třeba na čepel nanést olej. Doporučujeme olejem pokapat čepel a olej následně rýžovým papírem nebo nesavým hadříkem rozetřít. Zde je třeba dávat pozor na to, aby se čepele nedotkla holá ruka. Na čepel též nedýchejte, zkondenzovala by na ní voda.

Pokud jste všechny kroky provedli podle tohoto návodu, můžete nyní čepel zasunout do pochvy (saya).

V našem internetovém obchodě naleznete - Levné katany na praktické použití, Špičkové japonské katany, Wakizashi na praktické použití,  Tanto,  Tai či meče,  Ninja zbraně, Ninja vrhací zbraněNinja meče, Sai,  Kubotany, Ostatní Ninja zbraně,  Stojany na samurajské meče, Příslušenství samurajských mečů, Tameshigiri, zkoušky sekem, Pouzdra a obaly na mečeKogai a Kozuga, BokkenyPéče o samurajské meče, Kung-Fu zbraně, KendoSamurajské helmy, Samurajské meče dekorace, Tanto a wakizaši dekorace, Dekorativní sady samurajských mečů.

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář

Doporučené produkty