Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Luky pro děti, dětské luky, luky pro zábavu, hru a sport

12.7.2017
Dětské luky pro děti

Objevili Vaši nejmenší již literaturu o Robinu Hoodovi, divokých Indiánech či statečných lučištnících středověku? Jak už to u dětí bývá, chtějí být jako ten jejich hrdina a snaží se jej napodobit. U hrdinů tohoto druhu nevyhnutelně dochází k potřebě pořídit si vhodný luk a šípy. V našem obchodě nenajdete dekorativní atrapy, ale skutečné funkční luky pro děti, s kterými mohou první zkušenosti tohoto druhu získat.

Čím je lukostřelba pro děti prospěšná?

Lukostřelba je vhodná zejména pro děti, které mají potíže se soustředěním a jsou během dne neklidné. Lukostřelba je ke správné koncentraci a zklidnění přirozeně povede. Střelba na cíl vede k posílení sebevědomí. Ze zdravotního hlediska je prospěšná pro správné držení těla a posílení svalů, zejména paží, ramen a trupu.

V jakém věku s lukostřelbou začít?

Vždy je nutné brát ohled na individuální dispozice dítěte. Co platí pro jedno dítě ve věku 7 let, může pro jiné platit až ve věku kolem 10 let. Bavíme-li se o prvních krůčcích, je možné s lukostřelbou začít od cca 4 let. Dítě nejlépe posoudí jeho rodič, popřípadě trenér. Soutěží v lukostřelbě se děti mohou účastnit od cca 11 let.

Orientační síla tahu dle věku dítěte:

4-7 let 5-10 lbs
7-10 let 10-20 lbs
11-14 let 15-30 lbs

U dětských luků doporučujeme volit odolnější materiály, jako je ratan či umělá hmota vyztužená karbonem. V dětských rukách, které luk drží poprvé v životě, dochází k nešetrnému zacházení a životnost např. luku z jasanu by se mohla počítat na minuty.

V našem internetovém obchodě naleznete - Sportovní luky, Dětské luky, Šípy do luku, Terče na lukostřelbu, Pouzdra na luky, Tětivy pro lukVosky na tětivyChrániče prstů a předloktí, Příslušenství na lukostřelbu, Základky šípů.

Témata: Lukostřelba

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (1)

Doporučené produkty

Podobné články

 • KYUDO BOW KYUDO BOW

  Konfucius kdysi řekl: „Vypouštění šípu je od počátku do konce provázeno pokornou zdvořilostí, čistou myslí a přímým postojem. Pouze tak je luk a šíp používán s rozmyslem. Vypouštění šípu je cestou k dokonalosti. Když šíp nezasáhne cíl, nelze vinit vítěze. Naopak. Příčinu je nutné hledat v sobě.“

 • Návod k použití luků Návod k použití luků od Outfit4Events

  Při použití luku se řiďte následujícími zásadami. Jedině tak bude luk správně fungovat a prodloužíte jeho životnost.

 • Jak vybrat luk Jak vybrat luk

  Luk je jedna z nejstarších zbraní vůbec. Skládá se z dvou částí, a sice nepružné tětivy a pružného lučiště. Jako střelivo se používají šípy, které mají na jedné straně kovový hrot a na druhé pro vylepšení letových vlastností (péřová) kormidla.

 • Lukostřelba pro zábavu Luk a lukostřelba

  Luk je vedle nože jeden z nejstarších nástrojů, jaké kdy lidstvo používalo. Ve městě Mannheim-Vogelstang byl nalezen cca 40 cm dlouhý fragment borového luku. Jeho stáří se odhaduje na více než 17.000 let. Nejstarší, jednoznačný důkaz použití luku představují ca 12.000 let staré šípy z města Stellmoor (poblíž Hamburku).

Komentáře (1)

 • D. Martiníková dne 22.10.2018 v 10:32
  Reagovat

  Dobrý den, pro děti od 4-7 let doporučujete luk 5-10Ibs. Můžete mi prosím sdělit, který to je? Děkuji. D.M.

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK