Luky a šípy

Luky a šípy
Luk se skládá z luku (uprostřed umístěná rukojeť zpravidla obalená kůží), na obou koncích jsou tzv. zářezy k připevnění tětivy, a tětivy.

Luk je krásná zbraň zhotovená z jednoho kusu dřeva, zpravidla z tisu, bílého jilmu, a nebo také z jasanového a ořechového dřeva . V rukách zkušených lučištníků se stával strašnou zbraní. Délka luků se mění podle toho, ve které zemi se luk používal. Např. V Anglii byl obvykle dlouhý jako výška lučištníka což se rovnalo rozpětí jeho rukou.

Tětiva byla spletená z konopných vláken. Jak byly šípy dlouhé záleželo na délce luku. Tělo šípu bývalo nejčastěji z borového, někdy i z březového dřeva. Hroty šípů měly zpravidla kovanou špičku či ocelový hrot, letky se nejčastěji vyráběly z husích brk. Šípy měli lučištníci v toulci uvázaném u pasu, protože se takto rychleji vytahovaly. Toulec býval nejčastěji zhotoven z kůže, kovu nebo dřeva. Mnoho lučištníků nemělo ani toulec a šípy nosili zastrkány za opaskem. Většinou ale lučištníci zabodávali šípy do země, bylo to rychlejší nežli vytahovat šíp z toulce.

V našem internetovém obchodě naleznete - Kladkové luky, Reflexní luky, Sportovní luky, Dětské luky, 3D zvířecí terče, Anglické luky, Chrániče prstů a předloktí Hroty na šípy, Letky a kormidla na šípy, Pouzdra na luky, Příslušenství na lukostřelbu, Šípy do luku, Terče na lukostřelbu, Terčovnice, Tětivy pro luk, Toulce na šípy,  Vosky na tětivy, Základky šípů,  Zaměřovače.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář