Luky a šípy

Luky a šípy
Luk se skládá z luku (uprostřed umístěná rukojeť zpravidla obalená kůží), na obou koncích jsou tzv. zářezy k připevnění tětivy, a tětivy.

Luk je krásná zbraň zhotovená z jednoho kusu dřeva, zpravidla z tisu, bílého jilmu, a nebo také z jasanového a ořechového dřeva . V rukách zkušených lučištníků se stával strašnou zbraní. Délka luků se mění podle toho, ve které zemi se luk používal. Např. V Anglii byl obvykle dlouhý jako výška lučištníka což se rovnalo rozpětí jeho rukou.

Tětiva byla spletená z konopných vláken. Jak byly šípy dlouhé záleželo na délce luku. Tělo šípu bývalo nejčastěji z borového, někdy i z březového dřeva. Hroty šípů měly zpravidla kovanou špičku či ocelový hrot, letky se nejčastěji vyráběly z husích brk. Šípy měli lučištníci v toulci uvázaném u pasu, protože se takto rychleji vytahovaly. Toulec býval nejčastěji zhotoven z kůže, kovu nebo dřeva. Mnoho lučištníků nemělo ani toulec a šípy nosili zastrkány za opaskem. Většinou ale lučištníci zabodávali šípy do země, bylo to rychlejší nežli vytahovat šíp z toulce.

V našem internetovém obchodě naleznete - Kladkové luky, Reflexní luky, Sportovní luky, Dětské luky, 3D zvířecí terče, Anglické luky, Chrániče prstů a předloktí Hroty na šípy, Letky a kormidla na šípy, Pouzdra na luky, Příslušenství na lukostřelbu, Šípy do luku, Terče na lukostřelbu, Terčovnice, Tětivy pro luk, Toulce na šípy,  Vosky na tětivy, Základky šípů,  Zaměřovače.

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář

Doporučené produkty