Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Jak vyměnit tětivu kuše

19.4.2015
Tětiva kuše

K výměně tětivy je zapotřebí dvou osob. První osoba (1) si připraví novou tětivu pro náhradu za starou, která je zatím nasazená a prohlédne si, do jaké míry je stará tětiva nakroucená.

Druhá osoba (2) opře historickou kuši koncem sochy o zem tak, aby kuše směřovala vertikálně vzhůru. Následně zatlačí na oba konce lučiště stejnou silou, dokud nedojde k povolení tětivy a nepůjde svléci jedno očko tětivy (druhé očko zůstává nasazené). Pozor, pokud vyvinete nadměrný tlak, může dojít k poškození lučiště nebo dokonce ke zranění!

(1) nyní svlékne jeden konec staré tětivy a poté druhý. Následně nasadí jeden a pak druhý konec nové tětivy. Snaží se to udělat dostatečně rychle, aby druhá osoba po celou dobu udržela stlačené lučiště. Je třeba instalovat tětivu stejně nakroucenou, jako byla stará tětiva.

Po nasazení nové tětivy (2) pomalu povoluje tlak a (1) kontroluje, že se tětiva správně napíná a dobře sedí v zářezech na konci lučiště.Výměna tětivy kuše

Alternativní způsob výměny tětivy u kuše

Druhý osvědčený způsob je za použití pevného popruhu. V tom případě na výměnu postačí jen jedna osoba.

Napněte lučiště a zajistěte jej pomocným popruhem, jak ukazuje nákres. Následně tětivu uvolněte z ořechu a vyměňte za novou. Pokud není stará tětiva z nějakého důvodu nasazená a nejste schopni překonat sílu tahu lučiště vlastníma rukama, pomůže vám lučiště napnout hever. Postupujte velmi opatrně, hrozí zde riziko zranění!

 

Pokud chcete střílet z kuše, najdete u nás vše potřebné - Lovecké kuše, Pistolové kuše, Sportovní kuše, Historické kuše, Tětivy na kuše, Toulce na šípy do kuše, Příslušenství ke kuším, Dětské kuše, Šípy do kuše,  Foukačky,  PrakyTerčovnice na střelbu z kuše.

Témata: Kuše

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

  • Kuše Kuše dnes najdeme v armádě i mezi lovci, nepatří jen do středověku

    Zajímavý a tichý zabiják, který je stále po ruce a připraven vystřelit. Tak bychom mohli popsat kuši, nebo jak se jí dříve přezdívalo, samostříl. Většině z nás se vybaví středověká zbraň, která dnes už nemá využití, opak je ale pravdou. Stejně jako luky, i kuše mají v dnešním sportovním odvětví své zasloužené místo.

  • Historická kuše Historie kuše

    Kuš neboli samostříl patří k nejstarším zbraním na světě: její původ sahá až do starověké Asie. Jedná se o chladnou střelnou zbraň, která mechanickou silou vystřeluje speciální šípy s kovovými hroty. Uplatnila se ve středověkých válkách i při lovu, ale velké oblibě se střelba z kuše těší také dnes.

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK