3 tipy na vánoční dárky pro střelce, lovce a fanoušky myslivosti

3 tipy na vánoční dárky pro střelce, lovce a fanoušky myslivosti

Chcete na Štědrovečerní večerní den udělat radost členovi rodiny nebo známému, jehož největší zálibou jsou historické zbraně nebo snad sportovní a myslivecká střelba? Překvapte je novým luxusním přírůstkem do jejich sbírky. Máme pro vás 4 tipy na vánoční nadílku, kterou je zaručeně potěšíte.

1. Kuše, kterou se vždy trefíte do vkusu

Ze samostřílu budou nadšení zejména příznivci střelby na terč, jejichž druhým domovem jsou specializované střelnice nebo kteří si již chodí zastřílet na vlastní pěst.

Prohlédněte si historické kuše, díky které se okamžitě ocitnete v kůži obávaného střelce, jejichž přesná muška vyvolávala v řadách nepřátelského vojska chaos a strach. Zaměřujeme se především na anglické a německé kuše z období středověku.

V našem sortimentu najdete také další modely loveckých i reflexních kuší, které jsou ideální do terénu nebo pro sportovní střelbu. Jedná se o samostříly od renomovaných výrobců, kteří si potrpí na vysokou kvalitu materiálu.

TIP: Myslíte si, že kuše patří do rukou pouze sportovním střelcům nebo milovníkům historických chladných zbraní? Zanedlouho s nimi mohou vyrážet na lov i myslivci.

V řadách rekreačních střelců však dnes můžete spatřit i početnou skupinu zástupců nižšího věku. Chcete dostat své nejmenší na čerstvý vzduch, zlepšit jejich fyzickou kondici a umožnit jim navázat nová přátelství, která možná vydrží dlouhé léta?

Pořiďte jim dětskou kuši a naučte je střílet pod svým dozorem nebo na některém ze zážitkových kurzů, kde si mohou vyzkoušet střelbu na cíl pod dohledem zkušeného instruktora.

Pokud si nevíte rady s výběrem, obraťte se na nás. Rádi vám poradíme, jakou kuši pro malé i velké střelce zvolit, aby měl nástroj odpovídající parametry.

Kuše Barnett Whitetail Hunter

2. Potřeby pro lukostřelce

Zastánci tradic dávají před samostříly přednost lukostřelbě. Na rozdíl od střelby z kuše vyžaduje střílení z luku větší zručnost, abyste zasáhli cíl. Lukostřelci, kteří dokázali přesně zasáhnout svůj cíl, se těšili nemalé úctě.

Obzvlášť rozšířená bývala lukostřelba v Anglii, kde je dodnes oblíbeným národním sportem. Máte ve svém okolí někoho, kdo si rád vyrazí zastřílet? Proč jej nepřekvapit právě sportovním lukem, se kterým si užije dlouhé hodiny zábavy?

Lukostřelci, jejichž koníčkem je také historie, budou nadšení z anglického luku, které skutečně prověří jejich střelecké schopnosti. Stačí luk uchopit, natáhnout tětivu, zamířit … a každý střelec na se bude na pár vteřin cítit jako legendární Robin Hood, o jehož hrdinství se v Anglii vypráví dodnes.

TIP: O luk je zapotřebí pravidelně pečovat. Jedině tehdy vám vydrží dlouhá léta. Přečtěte si, jak naše luky používat.

Kromě luku však nezapomeňte ani na další praktické příslušenství, které ocení začínající i zkušení lučištníci: pouzdra na luky, náhradní tětivy nebo terčovnice patří mezi důležité příslušenství, bez ohledu na to, jak zkušeným lukostřelcem jste.

Sportovní luk Ragim MATRIX skládací

3. Meče a dýky pro rozšíření historické sbírky

Zaručený tip na vánoční dárek pro milovníky chladných zbraní nebo starožitného umění? Překvapte je dalším originálním přírůstkem do sbírky.

V našem sortimentu najdete věrohodné repliky historických mečů, šermířské meče i menších dýky, které se stanou skutečnou ozdobou vašich dosavadních sbírek nebo historického outfitu. Které modely patří mezi nejoblíbenější?

  1. V kategorii dýk dominují agentské dýky, které potěší velké i malé dobrodruhy. Vždyť kdo by se nechtěl na chvíli proměnit v tajného agenta, který musí spasit svět před zločinem?
  2. Dalším žádaným kouskem je anglická dýka z počátků 19. století, kterou nosívali příslušníci šlechty při svých loveckých výpravách. Tuto skvostnou dekoraci s příběhem, který se začal psát na prahu moderních éry, si nyní můžete pořídit domů i vy. I bez modré krve a šlechtického titulu.
  3. Fascinuje vaše nejbližší svět středověkých bojovníků na koních? Japonské meče představují unikát, jejichž věhlas již dávno překročil hranice Japonska.

Ručně vyráběná katana nebo jiná chladná zbraň ze starého Japonska, při jejichž výrobě se tvůrci inspirovali skutečnými historickými předměty, nenechá žádného fanouška mečů chladným.

TIP: Přečtěte si, jaká byla historie japonské katany, která se ve světě stala nesmrtelným fenoménem.

Taktická katana

Hledáte další inspiraci?

Chcete fanouška LARP, fantasy literatury nebo milovníka historických rekvizit obdarovat drobností, která zahřeje u srdce a zároveň nezatíží váš rozpočet?

Připravili jsme pro vás tipy na levné vánoční dárky s historickou tématikou, které budou zajímavou dekorací i praktickou pomůckou v domácnosti, do kanceláře nebo při výpravách do přírody.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář