Tipy na (levné) vánoční dárky pro fanoušky historie

Tipy na (levné) vánoční dárky pro fanoušky historie

Nevíte, čím letos na Vánoce obdarovat své blízké? Pokud je baví dějiny, LARP, středověké bitvy nebo četba fantasy, inspirujte se v našem článku. Poradíme vám, čím malé i velké milovníky historie zaručeně potěšíte. A navíc si vystačíte s menším rozpočtem. Rozhodně totiž neplatí, že jen drahé dárky musejí být krásné.

Během adventu se na nás zákazníci každoročně obracejí s dotazy, které vždycky začínají podobně: Můj manžel (bratr, táta, syn, kamarád) je blázen do středověkých bitev nebo historie. A já každý rok přemýšlím, co mu koupit pod stromeček…

Chcete vykouzlit úsměv na tváři knihomolům či válečníkům, které fascinují knihy o zapomenutých dobách nebo inscenace středověkých bitev? Nevadí, že podobným zálibám zrovna neholdujete. Níže najdete několik osvědčených nápadů na vánoční dárky, kterými určitě nic nezkazíte.

1. Miniaturní sošky a figurky bohů a válečníků

Dejte svým blízkým možnost přenést se na okamžik do období středověku, který patřil majestátním hradům a rytířům na koních, o jejichž skutcích na bitevním poli skládali umělci hrdinské písně.

Překvapte je pod stromeček figurkou nebo soškou rytíře, které se budou krásně vyjímat ve vitríně či na polici v domácí pracovně nebo v kanceláři. Při výrobě sošek se výrobci inspirovali dobovými vzory. Obdarovaný se tak může ponořit do vlastní fantazie a při jediném pohledu na sošku bude mít pocit, jako by se rázem ocitl v dávné minulosti.

O tom, ve které době při svých (pomyslných) výpravách proti proudu času zakotví, rozhodnete i vy. Kromě figurek středověkých vojáků u nás najdete také egyptské sošky, které vám připomenou dávná období na samotném úsvitu lidských dějin.

Pro koho je dárek vhodný: pro znalce a fanoušky starších dějin, literatury nebo počítačových her s historickou tématikou.

Soška křižáka se sekerou a štítem

2. Nože pro ženy i muže

Nůž představuje nezbytný nástroj každého skauta nebo milovníka přírody, který využijete při houbaření, nocováním pod širákem nebo při práci na zahradě?

V našem sortimentu najdete nožíky pro mládež, kteří ocení malí řezbáři nebo začínající trampové. Dospělí ocení moderní nebo kapesní zavírací nože, které je možné využívat užitný nástroj jak v domácnosti, tak při putování divočinou.

Čepele jsou vyrobeny z kvalitní oceli, aby vydržely i větší namáhání. Nemusíte mít tedy obavu, že byste museli po jedné výpravě měnit nůž za nový.

Pro koho je dárek vhodný: pro fanoušky (historických) chladných zbraní, výletníky, řezbáře nebo zahradníky, kteří hledají spolehlivé ostří pro vykonávání běžných činností v dílně či v terénu.

Outdoorový nůž s rukojetí z olivového dřeva

3. Opasky pro (ne)všední příležitosti

Kvalitní pásek se v mužském šatníku nikdy neztratí. Zapomeňte ale na design podle poslední módy. Kožené pásky v historickém stylu jsou elegantním a neotřelým doplňkem, který se stane nenahraditelnou součástí každé mužské garderoby.

Překvapte známého či člena rodiny vikingským nebo pirátským opaskem, díky němuž mohou chodit opásání podobně jako obávaní mořeplavci z minulosti. Podle druhu lze opasek využít jako doplněk k historickému oděvu nebo pro každodenní nošení.

Pro koho je dárek vhodný: pro účastníky historických bitev a „kostýmovek“ nebo zkrátka pro každého, kdo ocení spolehlivý kožený opasek, který mu vydrží dlouhá léta.

Středověký kožený opasek Erik Pomořanský s mosazným kováním

4. Zápisníky v koženém obalu

Podnikavci zaručeně ocení zápisník pro sepisování poznámek, nápadů nebo termínů schůzek. Zápisník v koženém přebalu bude perfektním dárkem pro kreativce nebo zájemce o stará písma.

Mezi nejoblíbenější patří zápisník Strom života, do kterého si mohou zájemci zaznamenávat osobní vzpomínky nebo třeba dávno zapomenuté receptury. Díky stylovému koženému pásku tak do zápisníku nemůže nahlížet každý, kdo by šel jen náhodou kolem.

Zápisník se dvěma měsíci a kamenem pak vypadá skutečně jako deník mocného alchymisty nebo čaroděje, jehož znalosti mají zůstat ostatním utajeny. Díky doslova čarovnému vzhledu deník budí dojem, že pochází ze světa, který dnes známe převážně z fantastických románů.

Pro koho je dárek vhodný: pro každého, kdo si chce lépe organizovat svůj denní harmonogram nebo dostat myšlenky na papír.

Kožený zápisník se dvěma měsíci a kamenem

5. Pící rohy pro velkolepou hostinu

Organizujete pravý středověký hodokvas nebo jen hledáte stylovou nádobou pro konzumaci alkoholového nápoje? Pící rohy jsou skvělou ozdobou na stěnu i praktickou pomůckou pro narozeninovou oslavu, díky které rozproudíte zábavu raz dva.

I když jejich používání je známo již z antiky, mezi fanoušky historických předmětů mají své místo dodnes. Umíte si nakonec představit stylovější přípitek, než když si vzoru středověkých válečníků přiťukněte picím rohem plným oblíbeného moku?

Pro koho je dárek vhodný: pro všechny milovníky historických předmětů, kteří chtějí posunout chystanou oslavu nebo rodinnou sešlost o úroveň výš.

Vikingský picí roh s koženým holstrem

6. Historické šperky

Šperky používají lidé od nepaměti. Nešlo přitom pouze o ozdobu těla. Šperky ochraňovaly nositele před pohromami nebo naopak naklonit štěstěnu na jeho stranu.

I dnes nosíme mnohé šperky především proto, že pro nás mají hlubší emoční význam. Chcete dát obdarované(mu) najevo svou náklonnost nebo mu zkrátka jen udělat radost?

Obdarujte je náramkem, originálním přívěskem na krk či prstenem nebo korálky, kterým vyladí svůj historický nebo každodenní outfit k dokonalosti.

Repliku historického šperku ocení nejen milovníci historie, ale rovněž příznivci jedinečných módních doplňků, kteří se tak mohou blýsknout při návštěvě společenské události před ostatními návštěvníky.

Pro koho je dárek vhodný: pro milovníky ozdob v historickém designu.

Vikingský náramek

Tipy na vánoční dárky pro fanoušky střelby a myslivosti

Máte v rodinném kruhu nebo mezi známými někoho, kdo se ve volném čase věnuje střelbě z luku, kuše nebo historických střelných zbraní?

Přečtěte si náš další článek. Poradíme vám, čím překvapit pod stromečkem zapáleného lukostřelce, lovce nebo fanoušky sportovní střelby.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář