Mečíř Pavel Moc

Mečíř Pavel Moc
Je nám ctí, že s naším obchodem spolupracuje jeden z nejlepších mečířů v Čechách – mistr mečíř, pan Pavel Moc. Stálo nás velké úsilí, aby se tento vzácný a velmi skromný člověk představil širší veřejnosti. Zde tedy několik řádků k jeho osobě.

Pavel Moc se narodil 22. února 1973. Studia dějin křesťanského umění na UK v Praze nedokončil. 6 let pracoval v  Českém rozhlase. Jako autodidakt si osvojil znalosti a postupy historických rukodělných řemesel. Od roku 1997 je profesionálním mečířem. Jeho specializací jsou evropské sečné a bodné zbraně 10. – 16. století, zvláště pak dlouhé meče a tzv. federy či federschwerty. Úzce spolupracuje s šermířskou asociací HEMA a šermířskými školami po celém světě. Příležitostně se účastní mezioborových projektů (konstrukce a výroba historických hodinových strojů, speciální mechanické prvky stavebního kování památkových objektů, atd.) Zhotovuje kopie a rekonstrukce zbraní pro odborné výstavy. V jeho dílně vznikají meče pro členy Švýcarské gardy ve Vatikánu.

Trvalou láskou je studium historie a hmotné kultury období zaalpské renesance. Jako zakládající člen působil 10 let v souboru držitelky Ceny Thálie doc. Evy Kröschlové, ve kterém se věnoval poučené interpretaci tanců italského quattrocenta a rudolfinské renesance.

Pavel Moc miluje pravé šampaňské, je ženatý, má 3 děti. S rodinou žije v Kutné Hoře. V současnosti řídí Ford Tourneo Custom.

Zbraně Pavla Moce patří k „elitě“, které v Outfit4Events nabízíme. Aktuální kolekci jeho exkluzivních a precizně zpracovaných zbraní  najdete zde.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář