Antika - starověké Řecko, Řím a gladiátoři

Zajímáte se o dobu starověku a antiky? V tomto období vznikly a rozvinuly se první velké civilizace na Středním východě, ve Středomoří a v jižní a východní Asii. Pokud jste fanouškem historie, zaujmou Vás produkty, které v našem internetovém obchodě najdete. Antická obuv, zbroj, kostýmy, zbraně. Jen si vyberte.

Starověk trval od konce pravěku (přibližně 4. tisíciletí př. n. l.) do rozpadu římské říše. Vznikly první velké civilizace a rozšířilo se písmo, a to zejména v Mezopotámii, Íránské vysočině, Sýrii, Malé Asii a Egyptě. Jako antiku označujeme řecko-římskou etapu starověku. Za její počátek můžeme pokládat vznik řecké civilizace a první písemné záznamy Homérovy poezie.

Období starověkého Řecka začalo zhruba roku 800 př. n. l. a skončilo rozmachem křesťanství. V té době došlo k velkému rozvoji vzdělávacího systému, politiky, filozofie, vědy, umění a jazyka. Nejmocnějším státem Řecka byla Sparta. Spartští pěší vojáci se nazývali hoplíti. Jako zbraně jim sloužily kopí a meče xífos. Oblékali se do bronzové zbroje. Během bitev bránili jezdce a lučištníky.

Období civilizace starověkého Říma začalo zhruba v 8. století př. n. l. a trvalo do 6. století n. l. V průběhu doby se tam vystřídalo království, republika i císařství. Na římském území sídlily různé národy, šířily se tam různé jazyky, náboženství i kultura. Největší rozmach říše zažila za císaře Traiana, který vládnul nad většinou zemí tehdejšího světa.  

Gladiátoři byli římští otroci nebo váleční zajatci, kteří bojovali ve velkých arénách pro pobavení výše postaveného publika. Při zápasech používali krátký meč gladius. Gladiátoři mohli být muži i ženy. Ženám se říkalo Amazonky.

V našem internetovém obchodě najdete antickou obuv, antické kostýmy i antické zbraně, jako jsou „pugio“, falcata nebo spatha. Naše nabídka zahrnuje také antické kožené a kované výrobky. Určitě Vás zaujmou i šachové figurky „Egyptští bohové“.

Poradna - otázky a odpovědi

Šlo by objednat John Lee KEI-BEN IAITO s délkou čepele 78cm?

Veškeré repliky samurajských mečů, které v našem obchodě nabízíme, jsou dováženy ze zámoří. Jelikož se nejedná o vlastí výrobu (jako je to u mnohých evropských chladných zbraní), je nám líto, že Vám jakékoli modifikace rozměrů, barev či dalších vlastností nemůžeme nabídnout.

Vstoupit do poradny