Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

KOVEX ARS

4.12.2019
Kovex Ars Team

KOVEX ARS s.r.o. založili členové skupiny historického šermu "Fictum" a "Rytíři země České (Equites)". Společnost se specializuje výrobou historických zbraní, výstrojí a rekvizit v profesionální kvalitě tradičními postupy. Čepele zbraní jsou zpracovány tradičním způsobem kování pod zápustkami, broušením, kalením v olejové lázni, popouštěním a leštěním. Produkty od Kovex Ars uspokojí svým provedením a vzhledem jak zanícené sběratele historických artefaktů, tak i členy historických šermířských skupin pro svou funkční kvalitu.

Společnost KOVEX ARS s.r.o. byla založena již v roce 1991. Založili ji 3 společníci – Jan Jelínek, Jan Čengery a Miroslav Toman, aby uspokojili tehdy velkou poptávku po replikách chladných zbraní. Po revoluci si ihned založili živnost, a tak koníček přerostl v regulérní zaměstnání. Zakladatelé jsou dlouholetí členové skupiny historického šermu "Fictum" a "Rytíři země České (Equites)". S těmito skupinami hostovali ve většině evropských zemí, ale i například v Japonsku! Jejich šermířská show všude slavila velký úspěch.

V Kovex Ars se specializují se na výrobu historických zbraní, zbrojí a divadelních a filmových rekvizit v profesionální kvalitě, jež jsou vyráběny pokud možno tradičními technologickými postupy. Čepele jsou zpracovávány starou technologií - kováním pod zápustkami, broušením, kalením, popouštěním a leštěním. Čepele všech zbraní jsou tupé, a tudíž použitelné na šerm při šermířských show a veřejných bitvách. Na veškeré zboží poskytují dvouletou záruku.

Tento výrobce je hrdý m.j. na to, že zde vyráběli meč pro prince Williama na jeho svatbu s Kate v roce 2011. Dále zde vyráběli zbroj pro samotného Arnolda Schwarzeneggra a pro dánské divadlo meče. Další exkluzívní zakázkou byl podíl na výrobě výtahu pro hotel Imperial v Karlových Varech.

Výrobky KOVEX ARS s.r.o. již našly své majitele v mnoha evropských zemích, ale i ve Spojených státech amerických. Produkty uspokojují svým provedením i vzhledem jak zanícené sběratele historických artefaktů, tak i funkčností členy historických šermířských skupin.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • Rudolf Krutský a jeho dílna Rudolf Krutský

  Šikovné ruce kovodělce – repliky zbraní se rodí kousek za Kadaní!

 • Lukáš Špulák dílna Švec Lukáš Špulák

  Lukáš Špulák se narodil v roce 1982 v Broumově. Je ženatý a má jednoho syna. Žije v Praze, v Plzni a také v Broumově. Vystudoval krajinné inženýrství, obor ekologie. Výrobě bot se věnuje od roku 2009. Spolupracuje s filmaři a hudebními kapelami.

 • leier pavel Pavel Leier

  Je nám ctí Vám představit výrobce replik historických zbraní pana Pavla Leiera. S naším obchodem spolupracuje již od roku 2004. Věnuje se zejména výrobě chladných zbraní, jako jsou meče, dýky, tesáky, sekery, kopí aj.

 • Marshal Historical Logo Marshal Historical

  Šermíři vystupující před publikem, účastníci bitev, příznivci historických rekonstrukcí (re-enactment), sběratelé, bojovníci BOHURTů / HMB nebo hráči LARPu; Všichni tito věrní milovníci historických militarií mají společné to, že potřebují oblečení, vybavení, zbraně, zbroj a brnění, které vyhovují jejich potřebám při respektování historických originálů.

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK