KOVEX ARS
KOVEX ARS s.r.o. založili členové skupiny historického šermu "Fictum" a "Rytíři země České (Equites)". Společnost se specializuje výrobou historických zbraní, výstrojí a rekvizit v profesionální kvalitě tradičními postupy. Čepele zbraní jsou zpracovány tradičním způsobem kování pod zápustkami, broušením, kalením v olejové lázni, popouštěním a leštěním. Produkty od Kovex Ars uspokojí svým provedením a vzhledem jak zanícené sběratele historických artefaktů, tak i členy historických šermířských skupin pro svou funkční kvalitu.

Společnost KOVEX ARS s.r.o. byla založena již v roce 1991. Založili ji 3 společníci – Jan Jelínek, Jan Čengery a Miroslav Toman, aby uspokojili tehdy velkou poptávku po replikách chladných zbraní. Po revoluci si ihned založili živnost, a tak koníček přerostl v regulérní zaměstnání. Zakladatelé jsou dlouholetí členové skupiny historického šermu "Fictum" a "Rytíři země České (Equites)". S těmito skupinami hostovali ve většině evropských zemí, ale i například v Japonsku! Jejich šermířská show všude slavila velký úspěch.

V Kovex Ars se specializují se na výrobu historických zbraní, zbrojí a divadelních a filmových rekvizit v profesionální kvalitě, jež jsou vyráběny pokud možno tradičními technologickými postupy. Čepele jsou zpracovávány starou technologií - kováním pod zápustkami, broušením, kalením, popouštěním a leštěním. Čepele všech zbraní jsou tupé, a tudíž použitelné na šerm při šermířských show a veřejných bitvách. Na veškeré zboží poskytují dvouletou záruku.

Tento výrobce je hrdý m.j. na to, že zde vyráběli meč pro prince Williama na jeho svatbu s Kate v roce 2011. Dále zde vyráběli zbroj pro samotného Arnolda Schwarzeneggra a pro dánské divadlo meče. Další exkluzívní zakázkou byl podíl na výrobě výtahu pro hotel Imperial v Karlových Varech.

Výrobky KOVEX ARS s.r.o. již našly své majitele v mnoha evropských zemích, ale i ve Spojených státech amerických. Produkty uspokojují svým provedením i vzhledem jak zanícené sběratele historických artefaktů, tak i funkčností členy historických šermířských skupin.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář