Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Repliky Hra o trůny

12.8.2019
hra o trůny 123

Kultovní fantasy seriál sleduje osudy postav královských rodů Lannisterů, Starků a Baratheonů, kteří musí přežít v prostředí tajemných intrik a zákulisních machinací. V rozsáhlém příběhu plném zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel bojuje sedm šlechtických rodů o vládu a moc Železného trůnu. Politické, dynastické a sexuální intriky jsou mezi nimi na každodenním pořádku. Vydejte se za dobrodružstvím Sedmi království skrze sběratelské kousky, jako např. meč Longclaw Jona Snowa. Zachraňte Západozem pomocí valyrisjké oceli před Bílými chodci!

Hra o trůny

O seriálu

Hra o trůny je americký fantasy dramatický seriál, který se natáčí takřka po celém světě (Severní Irsko, Chorvatsko, Island, Malta, Maroko, Španělsko, USA). Děj se odehrává v Sedmi královstvích na fiktivních kontinentech Západozemí a Essos, ve světě temného středověku, mezi statečnými a drsnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky. V rozsáhlém příběhu plném zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel bojuje sedm šlechtických rodů o vládu a moc Železného trůnu. Politické, dynastické a sexuální intriky jsou mezi nimi na každodenním pořádku. Tento kultovní fantasy seriál sleduje osudy postav královských rodů Lannisterů, Starků a Baratheonů, kteří musí přežít v prostředí tajemných intrik a zákulisních machinací.

Matriály zbraní

Materiálů na výrobu zbraní je několik, žádná se ale nevyrovná valyrijské oceli. Po zániku starobylé Valyrie je nedostatkovým zbožím, zbraně z ní tak nabírají na významu. Ocel se tváří a chová jako běžný materiál, avšak její schopnosti dokážou rozhodnout o osudu celých bitev. Jedná se o jeden ze dvou známých materiálů, které dokáží konkurovat Bílým chodcům a jejich ledovému ostří či dračímu sklu – obsidiánu, což značí, že jde o mocnou věc. O tom se přesvědčil i sám Jon Snow. Valyrijská ocel má moc zachránit Západozemí a celý svět před nemrtvou zkázou.

Blížící se armáda nemrtvých představuje nezpochybnitelnou hrozbu. Staré a nebezpečné bytosti vždy s sebou nosí křišťálově průhledné zbraně z ledového ostří, proti kterým lze bojovat jedině z valyrijské oceli a dračím sklem. George R. R. Martin popsal tyto zbraně jako „za svitu měsíce přivedené k životu, čiré střepy krystalu tak tenké, že při pohledu na jejich hranu téměř zmizí, a které obíhá lehká modrá záře téměř duchovního světla“. Jedná se o mocné zbraně, které si s obyčejnými ocelovými či železnými zbraněmi vojáků snadno poradí.

Zbraně hra o trůny

Dýka Catspaw je jedinečná kvůli valyrijské oceli a rukojeť je z dračí kosti. Je zodpovědná za začátek Války pěti králů. Mohli jsme ji vidět, když Malíček zradil Neda Starka a držel mu ji u krku. Následně ji daroval Branovi a ten ji dal své sestře Aryi. Nakonec se dar Malíčkovi stal osudným, když Arye mu podřízla hrdlo.

Jehla je Aryin meč, který byl vyrobený přímo pro ni kovářem ze Zimohradu – Mikkenom. Dala mu jméno Jehla, protože nesnášela vyšívání, i přestože to musela dělat se svojí sestrou Sansou, která měla naopak vyšívání ráda. Není to typický meč, vystihuje osobnost Aryi. Jehla je malá a lehká, vhodná pro svižného bojovníka, který upřednostňuje rychlost před silou.

Ledový meč byl meč Eddarda Starka. Tento meč byl vyroben z valyrijské oceli. Tywin Lannister ho nechal roztavit a vyrobit z něho dva různé meče. Tywin potom jeden z nich daroval svému synovi Jaimemu a vnukovi Joffreymu. Joffrey mu dal jméno Vdovský pláč a Jaime ho dal Brienne, která ho pojmenovala Přísežník a používala ho na ochranu dcér Neda Starka. 

Další meč z valyrijské oceli je Longclaw. Tento meč byl dědictvím rodu Mormontů a lidi si ho předávali několik generacií. Jeor Mormont předělal ručku meče z hlavy medvěda na hlavu bílého vlka a daroval ho Jonu Snowovi. Jon tímto mečem zabil několik nepřátel a i Bílého chodce, čímž dokázal, že valyrijská ocel je dokáže opravdu zabít.

V našem internetovém obchodě naleznete i jiné filmové repliky – Filmové repliky mečů a dalších zbraní, Repliky zbraní ze seriálu Vikingové, Repliky z Pána prstenů, Repliky Assassin´s Creed, Repliky Zombie dead,  

 

                                                    

Témata: Meč Ocel

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • Damoklův meč Damoklův meč - legenda, která platí dodnes

  Nad hrdlem se mu houpala čepel meče, které si Damokles zprvu nevšímal. Když ji ale spatřil, najednou poznal, že se nedokáže radovat a užívat si blahobytu, který ho obklopuje. Jídlo v puse mu zhořklo, malby na stěnách se zkroutily do nepříjemných patvarů. Místo aby si bezstarostně užíval dary od panovníka, chtěl být najednou z paláce co nejdál. Proto se pocitu, kdy se nedokážeme radovat ve chvíli, kdy nás čeká nebezpečí, začalo říkat Damoklův meč. Přitom bychom ho měli nazývat spíš mečem Dionýsa. Proč tomu tak je a jak to celé skončilo?

 • Sekery Podceňovaná sekera skrývá velký kus historie. K čemu všemu sloužila?

  Ať už si ji vyrobili kluci v přípravě na pohádkovou bitvu, nebo ji později dostali na starost při sekání dříví, většina mužů někdy držela v ruce sekeru. Málokdy jim ale dojde, jakou má na první pohled běžný a jednoduchý nástroj bohatou historii. Je totiž jedním z nejstarších lidských vynálezů.

 • Meč Meč skrývá mnoho tváří. Od chladné zbraně po korunovační klenot

  Ostří, záštita, rukojeť a hruška. Čtyři části spojené v jeden zářivý dechberoucí celek obdivují už malí chlapci snad od pradávna. Řeč je o meči, jedné z vůbec nejstarších zbraní. Od starověku přes středověk až do dnešních dní je spojovaný s hrdinstvím, odvahou a obratností, objevuje se v legendách, příbězích i pohádkách.

 • kovárna Jaký je rozdíl mezi normální a kovanou čepelí ?

  Pružinová ocel 54SiCr6 (ČSN 14260), z které vyrábíme čepele, má vysokou únavovou životnost. Ocel legovaná chromem a křemíkem má vysokou pevnost, tvrdost a otěruvzdornost. Ocelárna naplní tavící kokilu předepsaným složením kovů a tyto roztaví jej v ingot. Ingot se pak rozválcuje do požadované síly. Válcování za tepla materiál zhutní (homogenizuje krystalickou mřížku materiálu).

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK