Zbraně a jiné sběratelské kousky z Pána prstenů. Co je Žihadlo a kdo bojoval s Glamdringem?

Zbraně a jiné sběratelské kousky z Pána prstenů. Co je Žihadlo a kdo bojoval s Glamdringem?
Jaký příběh stojí za slavnými zbraněmi a dalšími artefakty z Pána Prstenů? Připomeňte si, jak Aragorn přišel ke svému meči nebo jakou kouzelnou schopností oplývala zbraň Bilbo Pytlíka. Tohle musí znát každý zapálený fanda této slavné ságy i sběratel replik.

Sauronův palcát drtil protivníky

Když Sauronovy síly bojovaly s Poslední aliancí elfů na svazích Hory osudu, objevil se samotný záporák na bitevním poli v černém ocelovém brnění. V jedné železné rukavici držel masivní válečný palcát z černé oceli se šesti čepelemi. S každým švihem drtil Sauron své nepřátele a zastrašoval všechny, kdo by se proti němu chtěli postavit. 

Repliku Sauronova palcátu tvoří vyztužená sklolaminátová pryskyřice s povrchovou úpravou z patinovaného železa. Jeho detailně strukturovaný povrch a zkorodované zbarvení kovu ocení každý nadšenec sběratelských replik.

Elendilův meč má bohatou historii

Meč Andúril patří snad k nejslavnějším zbraním z celé ságy Pána prstenů. Původně jako meč Narsil, náležel gondorskému králi Elendilovi, který bojoval proti Sauronovi. V bitvě však padl a zlomil ostří. Úlomek zbraně vzal Elendilův syn Isildur a Sauronovi s ním uťal prst i s Prstenem. 

O mnoho let později, na konci Třetího věku, byl mocný meč opět zkut elfy v Roklince a jeho majitelem se stal Aragorn. Meč pojmenoval Andúril, Plamen západu, a vzal si jej na poslední výpravu Společenstva Prstenu, aby pomohl zastavit armádu skřetů. 

Po obou stranách čepele elfové vyryli nápis Tölkienovou Quenijštinou, který v překladu do češtiny znamená „Jsem Andúril, který byl Narsil, mečem Elendilovým. Nechť poddaní z Mordoru prchají přede mnou.“ 

Čepel repliky je vyrobena z kalené nerez oceli, žáštita a hlavice z masivního kovu s postříbřenou patinovanou úpravou a 24karátovým plátkovým zlatem.

Jak vypadala koruna krále Elessara Talcontara?

Ve třetím díle Pána prstenů došlo na korunovaci Aragorna jako krále Elessara Telcontara. Jméno získal podle klenotu s ozdravnou mocí, který mu darovala elfka Galadriel před odchodem z Lórienu. 

Korunovace se uskutečnila na poli Pelennor před první stěnou opevněného města Minas Tirith. Kolem brány vznikl obrovský les stanů a kempů – lidé, vojáci a šlechtici ze všech koutů si tuto událost nemohli nechat ujít. 

Korunovační obřad začal zazvoněním jediné trubky, po které následovalo pusté ticho. Aragorn předstoupil před Gandalfa, který mu korunu nasadil na hlavu. Brzy po své korunovaci se oženil s půlelfkou Arwen. 

Tato Královská koruna Elessar vás dostane svou jedinečnou podobu a detailním zdobením. Jedná se o železný odlitek s povrchovou úpravou stříbra a 24karátového zlata.

Gandalf se oháněl mečem Glamdring

Slovo Glamdring pochází z elfského jazyka Sindarin a znamená něco jako „nepřátelské kladivo“. Čaroděj Gandalf našel meč v trollích jeskyních v Rhûdauru poté, co byli trollové trikem přeměněni na kámen. Následně v Roklince Elrond rozluštil runový nápis, který říkal, že původně vznikl pro Turgona – krále Gondolinu. Meč Glamdring zůstal u Gandalfa až do jeho posledního dne ve Středozemi. 

U nás tento autentický sběratelský kousek najdete jako oficiálně licencovanou replikou filmové rekvizity. United Cutlery, lídr v oboru výroby filmových reprodukcí, pečlivě obnovil původní meč. Chlubí se délkou 121 cm a čepelí z kalené nerezové oceli. Hlavici tvoří pevný kov a rukojeť pravá kůže.

Meč Bilbo Pytlíka upozornil na blízkost skřetů

Spolu s Glamdringem v jeskyních odpočíval ještě jiný elfí meč, který však byl tak malý, že Gandalfovi připomínal spíše dýku. Čaroděj zbraň daroval svému příteli Bilbo Pytlíkovi, který ho pojmenoval Žihadlo. Z jeho vzhledu vyplývá, že ho vykovali vznešení elfové v Prvním věku. Doslova z něj vyzařovala magická schopnost – svého majitele totiž upozorňoval jasně modrým světlem na blízkost nebezpečných skřetů. 

Replika zbraně s čepelí dlouhou 39 cm je z nerezové oceli, záštita a hlavice z kovu. Navíc čepel, rukojeť i záštita meče vyniká velice detailním zdobením.

Nepřehlédněte také další repliky

Vede u vás jiný hrdina? Navštivte náš e-shop a porozhlédněte se v sekci věnované replikám z Pána prstenů. Najdete zde další meče, například Legolase nebo Arwen a jiných postav. Jedná se o sběratelské kousky té nejvyšší kvality vyráběné pod oficiální licencí společností United Cutlery, která se zabývá tvorbou oficiálních filmových replik. 

Pokud vás téma sběratelských replik oslovilo, přečtěte si také náš článek 8 fantasy mečů, které by neměly chybět ve vaší sbírce, ve kterém se věnujeme dalším filmovým kouskům. Poznejte zbraně ze Zaklínače, Hry o trůny nebo třeba Barbara Conana.

Doporučené produkty

Komentáře

  • Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo přidá komentář!
Napsat komentář
Komentář