Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dětské zbraně a dětská zbroj: Jak splnit přání malých rytířů

28.4.2023
Dětské zbraně a zbroj

Máte doma malého rytíře, který sní o dobytí hradu a ochraně království? Pokud ano, jistě víte, že zbraně a zbroj jsou neodmyslitelnou součástí jeho světa. Ale jak splnit bojovníkovo přání a zároveň udržet vše kolem v bezpečí? Máme pro vás tipy, jak dětem umožnit hry s dětskými zbraněmi a zbrojí v bezpečném a zodpovědném duchu. Dobrodružství začíná.

Bezpečné a kvalitní repliky dětských zbraní

Máte doma malého bojovníka, který sní o tom, že jednou stane rytířem a bude bojovat za svou zemi? Pokud ano, můžete mu splnit sen a dopřát mu dětský dřevěný meč, šavli, dýku či dětský štít. V naší nabídce najdete originální repliky historických zbraní, které jsou speciálně navržené pro děti. 

Většina rodičů se může obávat, zda jsou dětské sekery, meče a další typy zbraní bezpečné pro hraní. Naše dřevěné zbraně jsou speciálně navržené tak, aby byly bezpečné pro děti. Jsou vyrobené z kvalitního dřeva či plastu. Mohou se pochlubit vysokou pevností, ale zároveň dostatečně lehké, aby byly snadno ovladatelné. Dětské zbraně od Outfit4events jsou ideální pro rytířské hry a vzbuzují v dětech fantazii a kreativitu.

Dětská rytířská zbroj dodá na věrohodnosti

Kromě dětských mečů a seker nabízíme také dětskou rytířskou zbroj. Naše zbroje jsou speciálně navržené pro děti a jsou vyrobené z kvalitních materiálů. Vaše dítko se může proměnit v neohroženého bojovníka a vyrážet na dobyvačné výpravy s jistotou, že je dokonale chráněno. 

Do výbavy doporučujeme pořídit například dětské kroužkové brnění či dětský přední plech, který ochrání před údery. Nezapomeňte také na helmu. U nás najdete třeba dětskou hrncovou helmu se sklopným hledím nebo dětskou vikingskou helmu a další. Přidejte také dětský dřevěný štít, které skvěle doplní dřevěné meče.

Dětské luky a kuše posílí koncentraci

Kromě dětských mečů, sekýrek a rytířských zbrojí máme v nabídce také dětské luky a dětské kuše. Potěší všechny malé sportovce, kteří chtějí trénovat své střelecké schopnosti. Naše dětské luky i kuše jsou bezpečné a snadno ovladatelné, což umožňuje dětem naučit se novou dovednost a zlepšit koordinaci. Nejčastěji u nás najdete dětské luky ze dřeva nebo plastu. Pokud nevíte, na co se zaměřit při výběru, přečtěte si náš článek Podle čeho vybrat dětský luk

Děti mohou s lukostřelbou začít už od 4 let a postupně prohlubovat své dovednosti. Třeba se díky píli vypracují na mistra, pro kterého se stane sportovní lukostřelba velkým koníčkem.

Dohlédněte na své dítě

I když jsou naše dětské meče a sekery bezpečné, stále je nutné dbát o to, aby si s nimi děti hrály opatrně. Při rytířských hrátkách by měl být přítomen dospělý dozor, aby se předešlo úrazům. Naučte děti správné používání zbraní a ukažte jim, jak se mohou bavit bezpečně.

Jak bezpečně zacházet se zbraní, abyste minimalizovali možná rizika

 1. Pamatujte na to, že i když jsou dětské zbraně vyrobené z bezpečných materiálů, neznamená to, že jsou zcela neškodné. Vždy dohlížejte na své dítě při používání jakéhokoliv typu zbraně. 
 2. Ujistěte se, že dětská zbraň je v souladu s bezpečnostními předpisy pro hračky.
 3. Nikdy nedovolte, aby se dítě snažilo zbraň jakkoliv upravit (například vyměnit náhradní díly nebo odstranit bezpečnostní prvky).
 4. Důkladně prostudujte návod k použití a pokyny výrobce pro bezpečné používání zbraně.
 5. Před použitím zkontrolujte, jestli zbraň nejeví známky poškození nebo nedostatky a ujistěte se, že všechny součást jsou v dobrém stavu.
 6. Ujistěte se, že dítě používá zbraň v bezpečném prostředí, kde není riziko úrazu nebo poškození majetku.
 7. Vysvětlete dítěti, jak bezpečně zacházet se zbraní, a zdůrazněte, že nikdy nesmí mířit na lidi nebo zvířata.
 8. Poučte ratolest, že zbraň není hračka, musí k ní přistupovat s respektem a odpovědností.
 9. Po použití zbraně ji uložte na bezpečném místě, mimo dosah dětí.

Proč si vybrat naše dětské zbraně a rytířské zbroje?

Dětské meče, sekery a rytířské zbroje jsou skvělým způsobem, jak rozvíjet dětskou fantazii a kreativitu. Naše dětské zbraně jsou bezpečné a snadno ovladatelné, což umožňuje dětem naučit se nové dovednosti a trénovat motorické schopnosti. 

Starším dětem můžete pořídit třeba nožíky pro mládež, díky kterým se promění v dobrodruhy na výpravě. Tyto nože jsou na rozdíl od výše zmíněných zbraních ostré, proto patří do rukou již zkušenějším. 

Pokud se vy sami zajímáte o historické zbraně, můžete si u nás vybrat i mezi historickými replikami zbraní pro dospělé. Sběratelé u nás najdou například kvalitní miniatury helem, které ozdobí každý interiér.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • Halapartna Halapartna – poznejte historii švýcarské zbraně

  Halapartny patří do kategorie tyčových (též dřevcových nebo ratišťových) zbraní a hrály významnou roli v rukou pěchoty, která ve 14. a 15. století vítězila nad rytířskou jízdou. Představíme též několik zbraní z různých koutů Evropy, které se tomuto švýcarskému vynálezu podobají.

 • Kopí osudu Příběhy a mýty spojené s Kopím osudu: Co je pravda a co fikce?

  Záhada tajemného Kopí osudu trvá již staletí. Tento symbolický artefakt hrál významnou roli při ukřižování Ježíše Krista a od té doby se stal předmětem neuvěřitelného zájmu a fascinace. Otázkou zůstává, kdo měl tuto zbraň v rukou od té doby, co opustila Golgotu. V článku se podíváme na různé teorie a spekulace, které o artefaktu kolují.

 • Evropské meče Z historie evropského meče – díl 2.

  V období středověku se meč stal typickou zbraní a symbolem feudálního válečníka – rytíře. S nástupem pěchoty v pozdním středověku se tvar a způsob použití meče poněkud měnil, význam této zbraně však zdaleka neupadal.

 • Palné zbraně Nebezpečné, nebo neškodné? Tohle musíte vědět o replikách palných zbraní

  Repliky palných zbraní jsou velkým lákadlem pro sběratele, kteří mají zájem o unikátní kusy spojené s historií. Precizně vyrobené kopie původních modelů nás dokážou přenést v čase zpět do minulosti. Třeba na bojiště americké občanské války. Čím se liší od originálů a mohou být nebezpečné?

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK