Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Záruka na samurajské meče

21.3.2018
Broken samirai Sword

Motto: Ani ten nejlepší a nejdražší samurajský meč není nezničitelný.

Zákonná záruka na naše samurajské meče v délce dvou let se vztahuje na veškeré vady zpracování a / nebo použitých materiálů. Tato záruka platí pouze tehdy, pokud je výrobek používán běžným způsobem, pro který je určen. Záruka se nevztahuje ani na škody vzniklé v důsledku nesprávného použití, nedostatečné údržby, nedbalostí a běžného či nadměrného opotřebením.

Některé příklady nesprávného či nepřípustného použití samurajských mečů naleznete níže. Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních  rohoží Makiwara. Na všechny takové případy se záruka nevztahuje.

Příklady nesprávného či nepřípustného zacházení se samurajskými meči

 • Sekání větví, pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.
 • Napodobování destruktivních videí z YouTube, při kterém dochází k extrémnímu či nesprávnému použití, jako je např. sekání do ostří jiného meče či další zbraně.
 • Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti. Meč mějte vždy zasunutý v Saya (pochva) noste je pokud možno ve speciálním uzavíratelném zavazadle. V Německu je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.
 • Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Saya. Pokud provádíte např. zkoušky sekem na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět.
 • Nikdy nenechávejte meč ležet na verandě nebo na zemi na zahradě. Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, nakonzervujte a uložte meč na suché místo.
 • Nikdy se nepokoušejte se svým samurajským mečem žonglovat, házet či s ním jinak lehkovážně zacházet. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň!

V našem internetovém obchodě naleznete - Levné katany na praktické použití, Špičkové japonské katany, Wakizashi na praktické použití,  Tanto,  Tai či meče,  Ninja zbraně, Ninja vrhací zbraněNinja meče, Sai,  Kubotany, Ostatní Ninja zbraně,  Stojany na samurajské meče, Příslušenství samurajských mečů, Tameshigiri, zkoušky sekem, Pouzdra a obaly na mečeKogai a Kozuga, BokkenyPéče o samurajské meče, Kung-Fu zbraně, KendoSamurajské helmy, Samurajské meče dekorace, Tanto a wakizaši dekorace, Dekorativní sady samurajských mečů.

Témata: Samurajský meč

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • Japonská pěchota Pěchota armád starého Japonska

  O pověstných samurajích, jejich zbraních a zbrojích se můžete dočíst v článcích, které na našich stránkách vyšly již dříve. Mnohem méně známá je však problematika japonské pěchoty, kterou tvořili nejen samurajové, ale v převážné většině ašigaru, rekrutovaní z nejširších vrstev obyvatelstva.

 • Róninové Rónin, samuraj, který přišel o svého pána

  Že pro samuraje není důležitějších vlastností než oddanosti a cti, už možná víte. Jak tedy vypadal život rónina, samuraje, který ztratil svého pána? Přeneste se do středověkého Japonska a přečtete si legendu o 47 róninech. Dozvíte se, proč věrnost a čest měla větší hodnotu než život samotný.

 • Samurajské meče Na co se dívat, když vybíráte samurajský meč (katanu)

  Takže vy hledáte samurajský meč. Nebojte, nemusíte být samuraj, abyste vybrali ten správný. Některé meče poslouží jako sběratelské unikáty, další na nácvik bojových technik a jiné použijete pouze jako dekoraci. Podle čeho vybírat si přečtete v tomto průvodci.

 • Samuraj Samuraj nikdy nezaútočil první, šlo mu o čest

  Akční filmy bychom si dnes nepředstavili bez elitních agentů, kteří díky speciálnímu výcviku dokáží zneškodnit protivníka a zajistit tak úspěšnost celé mise. Většina lidí předpokládá, že jsou speciální jednotky záležitostí posledních desítek let. Opak je ale pravdou. V Japonsku bychom našli tajné agenty už o stovky let dříve. Říkali jim samurajové.

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK