Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Záruka na samurajské meče

21.3.2018
Broken samirai Sword

Motto: Ani ten nejlepší a nejdražší samurajský meč není nezničitelný.

Zákonná záruka na naše samurajské meče v délce dvou let se vztahuje na veškeré vady zpracování a / nebo použitých materiálů. Tato záruka platí pouze tehdy, pokud je výrobek používán běžným způsobem, pro který je určen. Záruka se nevztahuje ani na škody vzniklé v důsledku nesprávného použití, nedostatečné údržby, nedbalostí a běžného či nadměrného opotřebením.

Některé příklady nesprávného či nepřípustného použití samurajských mečů naleznete níže. Obecně se jedná o všechny činnosti vyjma tradičních technik zkoušky seku, při kterých se seká do speciálních  rohoží Makiwara. Na všechny takové případy se záruka nevztahuje.

Příklady nesprávného či nepřípustného zacházení se samurajskými meči

 • Sekání větví, pro tuto činnost lidé vyvinuly jiné nástroje, jako jsou sekery nebo mačety.
 • Napodobování destruktivních videí z YouTube, při kterém dochází k extrémnímu či nesprávnému použití, jako je např. sekání do ostří jiného meče či další zbraně.
 • Nikdy nenoste ostrý samurajský meč s odhalenou čepelí na veřejnosti. Meč mějte vždy zasunutý v Saya (pochva) noste je pokud možno ve speciálním uzavíratelném zavazadle. V Německu je toto dokonce povinnost předepsaná zákonem o zbraních.
 • Nikdy nezasunujte znečištěnou čepel do Saya. Pokud provádíte např. zkoušky sekem na ovoci, okamžitě po sekání čepel očistěte a nakonzervujte, jinak Vám čepel bude rezivět.
 • Nikdy nenechávejte meč ležet na verandě nebo na zemi na zahradě. Takovéto zacházení si tato tradiční zbraň rozhodně nezaslouží. Vždy po použití čepel očistěte, nakonzervujte a uložte meč na suché místo.
 • Nikdy se nepokoušejte se svým samurajským mečem žonglovat, házet či s ním jinak lehkovážně zacházet. Nezapomeňte, že máte ve svých rukou smrtelnou zbraň!

V našem internetovém obchodě naleznete - Levné katany na praktické použití, Špičkové japonské katany, Wakizashi na praktické použití,  Tanto,  Tai či meče,  Ninja zbraně, Ninja vrhací zbraněNinja meče, Sai,  Kubotany, Ostatní Ninja zbraně,  Stojany na samurajské meče, Příslušenství samurajských mečů, Tameshigiri, zkoušky sekem, Pouzdra a obaly na mečeKogai a Kozuga, BokkenyPéče o samurajské meče, Kung-Fu zbraně, KendoSamurajské helmy, Samurajské meče dekorace, Tanto a wakizaši dekorace, Dekorativní sady samurajských mečů.

Témata: Samurajský meč

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • Zkoušky sekem Tamageshiri Lze při zkouškách seku samurajských mečů sekat do dřeva?

 • Hattori Hanzo Hattori Hanzo

  Hattori Hanzo byl jedním z největších bojovníků, jaké známe. Oddaný služebník prvního japonského šóguna Tokugawa Ieyasu byl již za svého života legendou. Jak získal přezdívku „Ďábel Hanzo“ a proč ho ostatní ninjové následovali a byli ochotni v jeho službě umírat?

 • Citadel meče Katany Citadel

  Japonský meč používaný od 15. století samuraji se zakřivenou čepelí, jedním ostřím, záštitou a rukojetí s oválným průřezem se nazývá katana. Nosili jí samurajové za pásem ostřím nahoru a s krátkým mečem wakizaši tvořil set (tzv.Daišó) a byla tak symbolem třídy samurajů. Jedním z prvotřídních výrobců katan je firma Citadel. Projděte s námi vznik takové katany a načerpejte nové znalosti ohledně výroby japonských mečů.

 • Čepel samurajského meče, detail Čepel samurajského meče

  Nejznámějším samurajským mečem je zřejmě Katana (刀 刀刀 刀). K popularitě Katan silně přispěly filmy jako Highlander, Poslední Samuraj a Kill Bill.

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK