Piráti

Jako piráti se označují především námořní lupiči, kteří přepadávají lodě. Pirátství existovalo už ve starověku, ale rozmohlo se především v době kolonizace, kdy začaly lodě převážet opravdu cenné předměty. Pokud Vás fascinuje ta stará drsná doba pirátského loupení, určitě Vás zaujmou pirátské kostýmy, boty, šavle, opasky a další pirátské doplňky, které u nás najdete.

V současnosti máme o dávných pirátech trochu zkreslené představy, a to především díky filmům a literatuře. Většina lidí je ve svém vnímání pirátů ovlivněna Ostrovem pokladů, který roku 1881 napsal Robert Luis Stevenson a který roku 1950 natočil Robert Newton. Jednou z hlavních postav tohoto díla je Dlouhý John Silver, který se při chůzi opírá o berli, protože má pouze jednu nohu, tu druhou nahrazuje dřevěná protéza. Svou berli používá i jako zbraň. Vlastní mluvícího papouška, který mu často dělá společnost.

V menší míře a mnohem moderněji funguje pirátství i dnes. Dnešní piráti se vyskytují zejména u pobřeží Jižní Ameriky a u Afriky. Používají automatické zbraně a plaví se na rychlých člunech. Přesto však naše romantické představy o pirátech přetrvávají.

Různí piráti měli také různá pojmenování. Bukanýři byli piráti, kteří se pohybovali v oblasti Karibiku a napadali španělské přístavy. Korzáři byli piráti, kteří loupili naprosto legálně. Měli pověření od těch nejvyšších, aby zlikvidovali obchodní konkurenci. Jedním z nejznámějších a nejobávanějších pirátů v historii byl Henry Morgan, který žil v 17. století. Byl to velitel bukanýrů, později právoplatný korzár a nakonec to dotáhl až na guvernéra Jamajky.

V populární kultuře je typický pirát hlučný, drsný, agresivní, sprostý, drzý. Mluví vulgárně, k boji používá hlavně šavli, má dřevěnou nohu, místo ruky hák, na rameni papouška, pásku přes oko, roztrhané oblečení a na hlavě šátek.

Vraťte se spolu s námi do romantického světa drsných pirátů. Seženete u nás vše, aby se z Vás stali piráti, jak se sluší a patří. Nabízíme Vám pirátské zbraně, kostýmy, boty, kožené výrobky, kované výrobky a další věci, které byste jako piráti mohli potřebovat.

Poradna - otázky a odpovědi

Věnuji se po práci výrobě mečů, mohl bych vyrábět pro Vás?

Řemeslo i v našem státě pomalu vymírá, proto s povděkem slyšíme o každém, kdo našel odvahu a řemeslu se věnuje. Svízelná ekonomická situace posledních let dala vzniknout mnoha dílnám, které se výrobě věnují jako své druhé práci „na přilepšenou“. Pokud se mezi takovéto výrobce počítáte, nepište nám prosím. Zboží odebíráme pouze od profesionálních výrobců, kteří se výrobě věnují jako své hlavní činnosti a dělají jí s plným nasazením. Ano, kolikrát malí výrobci nabízejí opravdu krásné výrobky vysoké kvality, pokud ale jejich zaměstnavatel zavelí, musí činnost omezit a svým v mezičase nabytým partnerům odeslat omluvu. Věřte, že i my už jsme si tímto prošli a dbáme tedy nejen na kvalitu výrobku, tak i na přijatelnou dobu dodání, kterou u příležitostné malovýroby nelze garantovat.

Vstoupit do poradny