Piráti

Jako piráti se označují především námořní lupiči, kteří přepadávají lodě. Pirátství existovalo už ve starověku, ale rozmohlo se především v době kolonizace, kdy začaly lodě převážet opravdu cenné předměty. Pokud Vás fascinuje ta stará drsná doba pirátského loupení, určitě Vás zaujmou pirátské kostýmy, boty, šavle, opasky a další pirátské doplňky, které u nás najdete.

V současnosti máme o dávných pirátech trochu zkreslené představy, a to především díky filmům a literatuře. Většina lidí je ve svém vnímání pirátů ovlivněna Ostrovem pokladů, který roku 1881 napsal Robert Luis Stevenson a který roku 1950 natočil Robert Newton. Jednou z hlavních postav tohoto díla je Dlouhý John Silver, který se při chůzi opírá o berli, protože má pouze jednu nohu, tu druhou nahrazuje dřevěná protéza. Svou berli používá i jako zbraň. Vlastní mluvícího papouška, který mu často dělá společnost.

V menší míře a mnohem moderněji funguje pirátství i dnes. Dnešní piráti se vyskytují zejména u pobřeží Jižní Ameriky a u Afriky. Používají automatické zbraně a plaví se na rychlých člunech. Přesto však naše romantické představy o pirátech přetrvávají.

Různí piráti měli také různá pojmenování. Bukanýři byli piráti, kteří se pohybovali v oblasti Karibiku a napadali španělské přístavy. Korzáři byli piráti, kteří loupili naprosto legálně. Měli pověření od těch nejvyšších, aby zlikvidovali obchodní konkurenci. Jedním z nejznámějších a nejobávanějších pirátů v historii byl Henry Morgan, který žil v 17. století. Byl to velitel bukanýrů, později právoplatný korzár a nakonec to dotáhl až na guvernéra Jamajky.

V populární kultuře je typický pirát hlučný, drsný, agresivní, sprostý, drzý. Mluví vulgárně, k boji používá hlavně šavli, má dřevěnou nohu, místo ruky hák, na rameni papouška, pásku přes oko, roztrhané oblečení a na hlavě šátek.

Vraťte se spolu s námi do romantického světa drsných pirátů. Seženete u nás vše, aby se z Vás stali piráti, jak se sluší a patří. Nabízíme Vám pirátské zbraně, kostýmy, boty, kožené výrobky, kované výrobky a další věci, které byste jako piráti mohli potřebovat.

Poradna - otázky a odpovědi

Dobrý den, mohli byste mi vyrobit zbroj a kostým z filmu XY?

Omlouváme se, jak samotné filmy, tak repliky zbraní, zbroje, kostýmů a dalšího vybavení v nich se objevivší podléhá autorskoprávní ochraně, což je i důsledně kontrolováno distributory práv na šíření těchto děl. Porušení těchto práv je pak postihováno vysokými pokutami. Omlouváme se, se že na zakázku takovéto repliky nevyrábíme. Filmové repliky obsažené v nabídce jsou dovážené ze zahraničí, kde se ve velkém vyrábějí v licenci (zakoupení práv na reprodukci replik).

Vstoupit do poradny