Piráti

Jako piráti se označují především námořní lupiči, kteří přepadávají lodě. Pirátství existovalo už ve starověku, ale rozmohlo se především v době kolonizace, kdy začaly lodě převážet opravdu cenné předměty. Pokud Vás fascinuje ta stará drsná doba pirátského loupení, určitě Vás zaujmou pirátské kostýmy, boty, šavle, opasky a další pirátské doplňky, které u nás najdete.

V současnosti máme o dávných pirátech trochu zkreslené představy, a to především díky filmům a literatuře. Většina lidí je ve svém vnímání pirátů ovlivněna Ostrovem pokladů, který roku 1881 napsal Robert Luis Stevenson a který roku 1950 natočil Robert Newton. Jednou z hlavních postav tohoto díla je Dlouhý John Silver, který se při chůzi opírá o berli, protože má pouze jednu nohu, tu druhou nahrazuje dřevěná protéza. Svou berli používá i jako zbraň. Vlastní mluvícího papouška, který mu často dělá společnost.

V menší míře a mnohem moderněji funguje pirátství i dnes. Dnešní piráti se vyskytují zejména u pobřeží Jižní Ameriky a u Afriky. Používají automatické zbraně a plaví se na rychlých člunech. Přesto však naše romantické představy o pirátech přetrvávají.

Různí piráti měli také různá pojmenování. Bukanýři byli piráti, kteří se pohybovali v oblasti Karibiku a napadali španělské přístavy. Korzáři byli piráti, kteří loupili naprosto legálně. Měli pověření od těch nejvyšších, aby zlikvidovali obchodní konkurenci. Jedním z nejznámějších a nejobávanějších pirátů v historii byl Henry Morgan, který žil v 17. století. Byl to velitel bukanýrů, později právoplatný korzár a nakonec to dotáhl až na guvernéra Jamajky.

V populární kultuře je typický pirát hlučný, drsný, agresivní, sprostý, drzý. Mluví vulgárně, k boji používá hlavně šavli, má dřevěnou nohu, místo ruky hák, na rameni papouška, pásku přes oko, roztrhané oblečení a na hlavě šátek.

Vraťte se spolu s námi do romantického světa drsných pirátů. Seženete u nás vše, aby se z Vás stali piráti, jak se sluší a patří. Nabízíme Vám pirátské zbraně, kostýmy, boty, kožené výrobky, kované výrobky a další věci, které byste jako piráti mohli potřebovat.

Poradna - otázky a odpovědi

Chtěl bych Vám nabídnout své výrobky, možná by Vás něco mohlo zaujmout.

Jsme jedním z největších obchodů na českém trhu a veškeré dodavatele před započetím spolupráce pečlivě prověřujeme. S mnohými výrobci nemůžeme spolupracovat – ne proto, že bychom nechtěli (jejich výrobky to jsou často velmi pěkné a originální) - ale proto, že by spolupráce z dlouhodobého hlediska dle dosavadních zkušeností nemohla fungovat. Nejčastější překážky spolupráce jsou: (1) výrobce se nevěnuje se výrobě jako své hlavní činnosti, nýbrž jako přivýdělku při svém dalším zaměstnání, (2) garantovaná doba dodání je delší jak měsíc, (3) nejsou schopni nabídnout nižší velkoobchodní ceny nižší oproti běžným cenám pro spotřebitele, (4) odmítají dodávat na fakturu se splatností alespoň jeden týden od obdržení, (5) jejich výrobky jsou natolik originální, že není možné vyrobit dva cca totožné kusy. Pokud žádná ze jmenovaných překážek není Vaším případem, neváhejte a spojte se s námi. Dlouhodobě dobré spolupráci by nemělo nic bránit!

Vstoupit do poradny