Napoleonské války

Napoleonské války probíhaly na začátku 19. stolet a skončily porážkou napoleonské Francie. Pokud Vás fascinuje doba, které vládl Napoleon Bonaparte, pak jistě budete nadšeni z výrobků inspirovaných právě touto dobou. Nabízíme Vám napoleonské vojenské boty, kordy a šavle z doby napoleonských válek a rokokové či secesní kostýmy.

Napoleonské války (1803 až 1815) byly válkami mezi Francií a dalšími evropskými státy. Vedl je samozřejmě slavný Napoleon Bonaparte. Snažil se o hegemonii Francie nad celou Evropou. Chvíli se mu to dařilo, chvíli ne. Napoleon I. byl francouzský vojevůdce a státník, který se roku 1804 nechal jmenovat francouzským císařem. 18. června 1815 v bitvě u Waterloo prohrál, a tak napoleonské války skončily. Poté následovala éra zvaná Restaurace. Napoleon byl vypuzen z Francie a na trůn byl dosazen Ludvík XVIII.

Napoleon Bonaparte měl železnou vůli, pevnost ducha, zvláštní statečnost a fantastickou paměť. Dokázal řešit tři složité odlišné záležitosti najednou. Říká se, že byl menší postavy a jeho tvář nebyla zrovna krásná, přesto měl mnoho milenek. Ženy byly okouzlovány jeho charismatem. Dodnes si lidé opakují mnoho jeho výroků, jako třeba: „Nemožné – to slovo najdeš jen ve slovníku hlupáků.“

V 18. století se lidé odívali dle rokokové módy. Módní trendy udávala samozřejmě Francie. U dam byl typický vosí pas, šněrovačky, krinolíny a mnoho miniaturních doplňků. Panstvo navíc nosilo bílé paruky. Pánové se oblékali do úzkých kalhot, bílých punčoch, zdobených bot a saténových sak. Nezbytnou výbavou v péči o zevnějšek byl pudr. Bílý parfémovaný pudr se používal skoro na vše: ruce, tváře, paruky. Vynahrazoval velice nedbalou hygienu.

Vyberte si v našem internetovém obchodě rokokové či secesní kostýmy, boty pro napoleoniku nebo zbraně, které se jsou inspirovány zbraněmi, které se používaly v době napoleonských válek. Najdete u nás šavle i kordy a vůbec vše, co se Vám bude hodit na nejrůznější akce fanoušků historie.

Poradna - otázky a odpovědi

Objednal jsem si u Vás meč a chtěl bych si k němu doobjednat pochvu, poradíte jak?

Pochvy vyrábíme na zakázku přesně na míru čepele. Vyberte si prosím pochvu, která se Vám nejvíce líbí. Pokud máte pochybnosti, rádi Vám poradíme vhodný typ pochvy. Následně nám prosím zašlete údaje k čepeli meče. Pochvy bude vyrobena přesně podle těchto údajů, aby na čepel padla jak ulitá. Pokud jste meč ještě neobdržel/a, změříme si jej sami a pochvu rovnou necháme vyrobit.

Vstoupit do poradny