Napoleonské války

Napoleonské války probíhaly na začátku 19. stolet a skončily porážkou napoleonské Francie. Pokud Vás fascinuje doba, které vládl Napoleon Bonaparte, pak jistě budete nadšeni z výrobků inspirovaných právě touto dobou. Nabízíme Vám napoleonské vojenské boty, kordy a šavle z doby napoleonských válek a rokokové či secesní kostýmy.

Napoleonské války (1803 až 1815) byly válkami mezi Francií a dalšími evropskými státy. Vedl je samozřejmě slavný Napoleon Bonaparte. Snažil se o hegemonii Francie nad celou Evropou. Chvíli se mu to dařilo, chvíli ne. Napoleon I. byl francouzský vojevůdce a státník, který se roku 1804 nechal jmenovat francouzským císařem. 18. června 1815 v bitvě u Waterloo prohrál, a tak napoleonské války skončily. Poté následovala éra zvaná Restaurace. Napoleon byl vypuzen z Francie a na trůn byl dosazen Ludvík XVIII.

Napoleon Bonaparte měl železnou vůli, pevnost ducha, zvláštní statečnost a fantastickou paměť. Dokázal řešit tři složité odlišné záležitosti najednou. Říká se, že byl menší postavy a jeho tvář nebyla zrovna krásná, přesto měl mnoho milenek. Ženy byly okouzlovány jeho charismatem. Dodnes si lidé opakují mnoho jeho výroků, jako třeba: „Nemožné – to slovo najdeš jen ve slovníku hlupáků.“

V 18. století se lidé odívali dle rokokové módy. Módní trendy udávala samozřejmě Francie. U dam byl typický vosí pas, šněrovačky, krinolíny a mnoho miniaturních doplňků. Panstvo navíc nosilo bílé paruky. Pánové se oblékali do úzkých kalhot, bílých punčoch, zdobených bot a saténových sak. Nezbytnou výbavou v péči o zevnějšek byl pudr. Bílý parfémovaný pudr se používal skoro na vše: ruce, tváře, paruky. Vynahrazoval velice nedbalou hygienu.

Vyberte si v našem internetovém obchodě rokokové či secesní kostýmy, boty pro napoleoniku nebo zbraně, které se jsou inspirovány zbraněmi, které se používaly v době napoleonských válek. Najdete u nás šavle i kordy a vůbec vše, co se Vám bude hodit na nejrůznější akce fanoušků historie.

Poradna - otázky a odpovědi

Vybral jsem si u Vás katanu, ale nejsem si jist, zdali je vhodná na praktické použití (sekání).

Toto je velmi častý dotaz, proto jsme katany rozdělili do kategorií, jejichž název naznačuje, zdali jsou v ní zařazené modely vhodné na praktické použití, či nikoliv. Jedná se o kategorie „Levné katany, praktické použití“, „Katana, špičkové meče Practical“, „Wakizashi na praktické použití“ a „Tanto“. Zbraně z těchto kategorií na praktické použití vhodné jsou, ostatní ne.

Vstoupit do poradny