Třicetiletá válka

Třicetiletá válka probíhala v letech 1618-1648. Byla důsledkem nahromaděných náboženských, politických i hospodářských problémů. Zprvu šlo hlavně o náboženské rozpory. Bojovali proti sobě katolické země a země protestantské. V našem internetovém obchodě najdete různé boty, zbraně a kostýmy inspirované právě dobou třicetileté války a baroka.

Na začátku třicetiletá válka probíhala na území Českého království. Postupně se posunovala dál. Celkem je rozdělována na čtyři války: česko-falcká válka, dánská válka, švédská válka a švédsko-francouzská válka. Nakonec skončila uzavřením vestfálského míru.

V 17. století nosili vojáci plátové zbroje, které je chránily před nepřátelskou palbou. Jako zbraně jim v době třicetileté války sloužily především muškety a arkebuzy. Součástí mušket byl doutnákový zámek. Bojovali však také s chladnými zbraněmi, jako jsou kordy nebo rapíry.

Odívání v době baroka se vyznačovalo honosností, detailní zdobností a důrazem na krásu lidského těla. Módní inspirace pocházela především z francouzského dvora. Pro dámskou módu byly typické vrstvené široké sukně, obruče pod sukněmi, korzety zeštíhlující pasy a hluboké kulaté výstřihy. Pro pánskou módu byly typické brokátové kabátce, vesty, bílé košile s kanýry, žabó (nařasené šátky u krku), kalhoty pod kolena a punčochy. Muži i ženy nosí paruky a používají bílý pudr. Mezi barokní novinky můžeme řadit vysoké podpatky, kapsy a rozparky na pánských kabátcích.

Pokud se zajímáte o dobu třicetileté války, o baroko nebo jste fanouškem historie, určitě Vás zaujmou naše výrobky inspirované dějinami. Prohlédněte si boty, zbraně, kostýmy, kované výrobky a další produkty zhotovené dle doby barokní.

Poradna - otázky a odpovědi

Dobrý den, mohli byste mi vyrobit zbroj a kostým z filmu XY?

Omlouváme se, jak samotné filmy, tak repliky zbraní, zbroje, kostýmů a dalšího vybavení v nich se objevivší podléhá autorskoprávní ochraně, což je i důsledně kontrolováno distributory práv na šíření těchto děl. Porušení těchto práv je pak postihováno vysokými pokutami. Omlouváme se, se že na zakázku takovéto repliky nevyrábíme. Filmové repliky obsažené v nabídce jsou dovážené ze zahraničí, kde se ve velkém vyrábějí v licenci (zakoupení práv na reprodukci replik).

Vstoupit do poradny