Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Poradna

Chtěl bych kuši o síle tahu 500-1500 lb, umíte jí vyrobit?

Kuše s takto velkou silou tahu vyrobit neumíme. V historii se vyráběla takto silná lučiště z 2-3 roky ve vodě máčených kmenů. Dnes by to šlo např. z pružinových ocelí, naše výroba však na to není připravena. Též bychom nebyly schopni dodat odpovídající přípravek pro napínání. Takto vysoká síla však ani nedává smysl. Vysoká síla tahu neznamená daleký dostřel. Extrémně silné kuše vypouštěli celokovové šípy o hmotnosti 2-3 kg. Jejich tětivy byly prověšené (nikoliv stále napnuté) a délka aktivního tahu byla krátká. Hradebními kušemi o vysoké síle tahu se střílelo do davu na krátkou vzdálenost (probíjení štítů a zbroje). Proti dodání též hovoří fakt, že kuše s takto vysokou sílou tahu by představovala nebezpečný předmět, který by byl schopen při technické závadě zabít i obsluhu, byť by byla odborně zaškolena. Odpověď na Vaší otázku tedy zní: neumíme vyrobit a i kdybychom uměli, nepřijali bychom takovou objednávku.

Témata: Lukostřelba

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Další podobné dotazy

Nechte se vtáhnout do historie

 • hra o trůny 123 Repliky Hra o trůny

  Kultovní fantasy seriál sleduje osudy postav královských rodů Lannisterů, Starků a Baratheonů, kteří musí přežít v prostředí tajemných intrik a zákulisních machinací. V rozsáhlém příběhu plném zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel bojuje sedm šlechtických rodů o vládu a moc Železného trůnu. Politické, dynastické a sexuální intriky jsou mezi nimi na každodenním pořádku. Vydejte se za dobrodružstvím Sedmi království skrze sběratelské kousky, jako např. meč Longclaw Jona Snowa. Zachraňte Západozem pomocí valyrisjké oceli před Bílými chodci!

 • ZOMBIE DEAD Zombie Dead

  Buďte připravení na zombie apokalypsu! Se stylovými zbraněmi Zombie Dead nebudou mít zombies proti vám vůbec žádnou šanci. Ať už dáváte přednost nožům, sekerám, mačetám nebo plamennému meči, z naší nabídky zelenočerných zbraní si vybere každý. Na tvrdohlavé zombie platí tvrdé a ostré ostří replik Zombie Dead.

 • runovekameny Runové kameny

  Runy jsou symboly, které stále oplývají mnoha tajemstvími. Nápisy mají podobnost s řeckým a etruským písmem, podobají se také například znakům severoitalské a benátské abecedy, některé až z doby 5. stol. před naším letopočtem. Tyto pradávné symboly sloužily především pro zapisování textů pro věštby, při rituálních obřadech, pro magii a pro formule na talismany.

 • Lord-Of-Battles Logo big Lord of Battles

  Lord of Battles je jedním z mála předních indických výrobců. Specializují se na výrobu replik historické výzbroje a výstroje. Věnují zvláštní pozornost kvalitě a autenticitě svých replik. Jejich produkty jsou také oblíbené mezi prodejci dárkového zboží a výrobci rekvizit pro divadla.

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK