Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Poradna

Chtěl bych kuši o síle tahu 500-1500 lb, umíte jí vyrobit?

Kuše s takto velkou silou tahu vyrobit neumíme. V historii se vyráběla takto silná lučiště z 2-3 roky ve vodě máčených kmenů. Dnes by to šlo např. z pružinových ocelí, naše výroba však na to není připravena. Též bychom nebyly schopni dodat odpovídající přípravek pro napínání. Takto vysoká síla však ani nedává smysl. Vysoká síla tahu neznamená daleký dostřel. Extrémně silné kuše vypouštěli celokovové šípy o hmotnosti 2-3 kg. Jejich tětivy byly prověšené (nikoliv stále napnuté) a délka aktivního tahu byla krátká. Hradebními kušemi o vysoké síle tahu se střílelo do davu na krátkou vzdálenost (probíjení štítů a zbroje). Proti dodání též hovoří fakt, že kuše s takto vysokou sílou tahu by představovala nebezpečný předmět, který by byl schopen při technické závadě zabít i obsluhu, byť by byla odborně zaškolena. Odpověď na Vaší otázku tedy zní: neumíme vyrobit a i kdybychom uměli, nepřijali bychom takovou objednávku.

Témata: Lukostřelba

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Další podobné dotazy

Nechte se vtáhnout do historie

 • leier pavel Pavel Leier

  Je nám ctí Vám představit výrobce replik historických zbraní pana Pavla Leiera. S naším obchodem spolupracuje již dlouhá léta. Věnuje se především výrobě dýk, tesáků, seker, kopí aj.

 • Marshal Historical Logo Marshal Historical

  Šermíři vystupující před publikem, účastníci bitev, příznivci historických rekonstrukcí (re-enactment), sběratelé, bojovníci BOHURTů / HMB nebo hráči LARPu; Všichni tito věrní milovníci historických militarií mají společné to, že potřebují oblečení, vybavení, zbraně, zbroj a brnění, které vyhovují jejich potřebám při respektování historických originálů.

 • Monika Huptychová kostýmy Monika Huptychová

  Paní Monika Huptychová se narodila 12. června 1967 v Chomutově. Vystudovala Oděvní průmyslovou školu v Praze, kde studovala obor historie odívání. Poté pracovala na učilišti v Jirkově. Jako mistr odborné výchovy u švadlenek si osvojila především odpovědnost a velkou dávku trpělivosti

 • Art Gladius Brand Art Gladius

  Firma Art Gladius, S.A., byla založena v Toledu (Španělsko) v roce 1986. Od té doby tato společnost navrhuje a vyrábí meče, dýky a další historické předměty založené na muzejních originálech a na vlastních (fantasy) návrzích. Může se pochlubit historickými replikami nejvyšší kvality, hlavně pro dekorativní účely. V jejich výrobě však existuje několik zbraní pro praktické použití. Všechny jejich čepele mečů jsou vyrobeny z leštěné nerezové oceli, jílce vynikají nádherně propracovanými detaily.

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK