Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Kostýmy pro období vlády Napoleona

Kostýmy pro období vlády Napoleona

Doba plná uvolněné módy, radovánek u dvora, ale také úžasných Napoleonových vítězství – to vše je konec 18. století v Evropě. Jestliže i vy jste fanoušci této doby a hledáte krásné šaty na historický ples, oblek hodný gentlemana či uniformu neohroženého vojáka, hledání je u konce! Vyberte si z naší nabídky rokokových a empírových šatů, kostýmů z francouzské armády či pánských secesních obleků vhodných do společnosti!

Řadit dle:

Výrobek (1-15 z 30)

Kostýmy pro období vlády Napoleona

Dámské oblečení na začátku 19. století prodělalo obrovskou změnu. Mohla za to postupující emancipace žen, které se vzdělávaly a snažily se vyrovnat mužům. Tato móda byla empír a první velkou změnou bylo odstranění nepohodlného korzetu. Pas se posunul pod dekolt, šaty byly splývavé a ženy tak mohly svobodně dýchat. Byla to móda krátkých rukávů a hlubokého výstřihu. Šaty mohly mít vlečku nebo šikovně připevněný šátek. Kolem roku 1815 se do popředí dostal styl zámožných měšťanek – Biedermaier. Ten byl typický úzkým pasem, dlouhými širokými rukávy a balónovou sukní.

V dalších letech se poté šaty zúžují, korzety ještě více utahují a na zadní část sukně se umisťuje turnýra.

Oděv se šil z těžkých a luxusních materiálů jak pro ženy, tak pro muže. Pánové s oblibou nosili frak v tmavých barvách, k němu bílou košili, vestu a kalhoty dlouhé pod kolena. K nim se oblékaly dlouhé punčochy.

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK