Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Japonské a čínské kostýmy

Japonské a čínské kostýmy

Kdo by neobdivoval statečné a nebojácné japonské samuraje, kteří zasévali do srdcí svých nepřátel strach! Pokud i vy jste milovníky těchto neohrožených válečníků, vyberte si jeden z krásně zpracovaných kostýmů a vyzkoušejte si, jaké je to být v kůži samuraje.
Řadit dle:

Výrobek (1-2 z 2)

Japonské a čínské kostýmy

Japonsko – úžasná země plná mytologie, bájných příběhů a neohrožených bojovníků, kteří se nezaleknou ničeho! Ano, řeč je o samurajích, což byli japonští středověcí bojovníci, kteří sloužili císaři. Jejich život se točil okolo kodexu Cesty válečníka a byli zcela nelítostnými soupeři. Zaměřovali se na slabiny svého protivníka, které pak šikovně dokázali využít ve svůj prospěch.

Výcvik ve speciálních školách samurajského umění probíhal již od útlého věku a mladí chlapci se zde museli naučit překonat svůj strach.

Základním oblečením samurajů bylo kimono z různých typů látek. Teplejší se nosila v zimě, lehčí zase v letních měsících. Kimona nebyla nijak extrémně barevná, příliš pestré oblečení bylo totiž známkou rozmařilosti a té se samurajové snažili vyhýbat. Oblíbenou barvou tak byla hnědá nebo šedá. Tradiční obuví potom byly sandály, chudší samurajové nosili dřeváky.

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK