Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Obuv z doby třicetileté války

Obuv z doby třicetileté války

Boty byly a jsou velmi důležitá část oděvu, zvláště pokud jste byl voják za třicetileté války. Neustálé pochody, dlouhé vzdálenosti a téměř žádný odpočinek – to vše způsobovalo, že boty se rychle ošoupaly a rozpadly se. Pokud i vás fascinuje doba třicetileté války a hledáte vhodné boty k oděvu z tohoto období, vybírejte z široké nabídky vojenských a jezdeckých bot či každodenní vycházkové obuvi.

Řadit dle:

Výrobek (1-12 z 12)

Obuv z doby třicetileté války

Obuv v Evropě sedmnáctého století se dala rozdělit do dvou základních typů – nízké boty s podpatkem pro každodenní nošení a vysoká obuv, která se využívala při jízdě na koni. V každém koutě Evropy však najdeme různé drobné odlišnosti, např. v Uhrách byly boty často zdobené orientálními prvky.

Nízké střevíce s podpatkem byly klasickou obuví, která se v různých obměnách stala velmi populární. Setkat jste se mohli s otevřenými i uzavřenými střevíci, prořízlými polobotkami nebo se stuhami na nártu pro lepší uvazování. Zavazování poté časem nahrazuje spona.

Vysoké obutí používali pouze jezdci. Obvykle se vyrábělo z velmi silné a odolné kůže, protože noha byla jezdcovou slabinou. Délka takové boty mohla a často dosahovala až nad kolena.

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK