Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Šípy na lukostřelbu

Šípy na lukostřelbu

Pokud hledáte šípy, které uspokojí všechny vaše požadavky, hledání je u konce. Vyberte si z naší nabídky dřevěných, laminátových, hliníkových a karbonových šípů. Najdete zde také náhradní hroty, končíky, toulce, kormidla šípů či nejrůznější druhy terčů.
Řadit dle:
1 2 3 4
Další

Výrobek (1-15 z 55)

Šípy na lukostřelbu

Šípy jsou nezbytným doplňkem ke každému luku. Při výběru šípů rozhodují jeho vlastnosti – zaměřte se na délku, průměr, váhu a použitý materiál. Šíp by měl vydržet opakované použití.

Tělo šípu se vyrábí z různých materiálů – tím klasickým je dřevo. Můžete se setkat s cedrovým, borovicovým, jasanovým či smrkovým a mnoha dalšími typy dřeva. Problém u dřevěných šípů je však to, že každý kus dřeva je originál a nemůže mít stejné vlastnosti. Tak stejně pokud bude šíp vyrobený sice z jednoho typu dřeva, ale ne ze stejného stromu, může to negativně ovlivnit přesnost střelby.

Z moderních materiálů se na výrobu používá dural, hliník či populární karbon.

Hroty se už po staletí vyrábí z kovu a nejinak je tomu dodnes. Atribut, na který si dávejte při výběru pozor, je váha. Ta totiž výrazně ovlivňuje stabilitu letu. Nezapomínejte také, že rekonstrukce historických bitev mohou být použity pouze gumové tupé šípy!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK