Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Renesanční zbroje a zbroje pro lancknechty

Renesanční zbroje a zbroje pro lancknechty

Hledáte odolnou a skvěle zpracovanou zbroj, za kterou by se nemusel stydět ani příslušník královské rodiny? Máte rádi rytířskou éru a chcete si vyzkoušet, jak se bojuje v plátové zbroji? Nebo se chystáte na turnaj o srdce své vyvolené? Vyberte si z naší nabídky kvalitních zbrojí a nechte nepřátele v hrůze prchnout!

Řadit dle:
1 2 ... 8
Další

Výrobek (1-15 z 114)

Renesanční zbroje a zbroje pro lancknechty

Při výrobě renesanční zbroje se muselo především dbát na to, aby poskytovala maximální ochranu, byla praktická a příliš neomezovala pohyb kvůli nadměrné hmotnosti nebo nepružnému materiálu. Zároveň však musela vypadat dobře, proto není neobvyklé, že byla bohatě zdobená. Oblíbeným typem byla plátová zbroj. I když dokonale chránila, pohyb v ní byl přece jen trochu ztížený. Skládala se z helmy, kyrysu, nárameníků, ramen či plátových paží, nákrčníku a chráničů kolen a nohou. Pro větší pohodlí i ochranu se pod plátovou zbroj oblékala prošívanice, pod chrániče holení potom upnuté kalhoty. Typickým příkladem je Maxmiliánská zbroj.

Plátovou zbroj si však mohli dovolit jen opravdoví rytíři a movitější bojovníci, byla totiž velmi drahá a náročná na výrobu. Ostatní si museli vystačit s koženou či jinou zbrojí. Typickým příkladem jsou lancknechti, což byla podpůrná jednotka nájemných válečníků. Ti chodili oblékaní v propracovaných pestrobarevných oblecích. Ty se skládaly z kabátce s průstřihy, z nabíraných kalhot, které byly odděleny na vrchní a spodní část a z bot známých pod názvem „volské tlamy“. 

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK