Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Mečíř Pavel Moc

11.11.2018
Pavel Moc Swordsmith

Je nám ctí, že s naším obchodem spolupracuje jeden z nejlepších mečířů v Čechách – mistr mečíř, pan Pavel Moc. Stálo nás velké úsilí, aby se tento vzácný a velmi skromný člověk představil širší veřejnosti. Zde tedy několik řádků k jeho osobě.

Pavel Moc se narodil 22. února 1973. Studia dějin křesťanského umění na UK v Praze nedokončil. 6 let pracoval v Českém rozhlase. Jako autodidakt si osvojil znalosti a postupy historických rukodělných řemesel. Od roku 1997 je profesionálním mečířem. Jeho specializací jsou evropské sečné a bodné zbraně 10. – 16. století, zvláště pak dlouhé meče a tzv. federy či federschwerty. Úzce spolupracuje s šermířskou asociací HEMA a šermířskými školami po celém světě. Příležitostně se účastní mezioborových projektů (konstrukce a výroba historických hodinových strojů, speciální mechanické prvky stavebního kování památkových objektů, atd.) Zhotovuje kopie a rekonstrukce zbraní pro odborné výstavy. V jeho dílně vznikají meče pro členy Švýcarské gardy ve Vatikánu.

Trvalou láskou je studium historie a hmotné kultury období zaalpské renesance. Jako zakládající člen působil 10 let v souboru držitelky Ceny Thálie doc. Evy Kröschlové, ve kterém se věnoval poučené interpretaci tanců italského quattrocenta a rudolfinské renesance.

Pavel Moc miluje pravé šampaňské, je ženatý, má 3 děti. S rodinou žije v Kutné Hoře. V současnosti řídí Ford Tourneo Custom.

Zbraně Pavla Moce patří k „elitě“, které v Outfit4Events nabízíme. Aktuální kolekci jeho exkluzivních a precizně zpracovaných zbraní najdete zde.

Témata: Meč Šerm

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Komentáře (0)

Doporučené produkty

Podobné články

 • kovárna Jaký je rozdíl mezi normální a kovanou čepelí ?

  Pružinová ocel 54SiCr6 (ČSN 14260), z které vyrábíme čepele, má vysokou únavovou životnost. Ocel legovaná chromem a křemíkem má vysokou pevnost, tvrdost a otěruvzdornost. Ocelárna naplní tavící kokilu předepsaným složením kovů a tyto roztaví jej v ingot. Ingot se pak rozválcuje do požadované síly. Válcování za tepla materiál zhutní (homogenizuje krystalickou mřížku materiálu).

 • Vrhací sekera sekery Vrhací sekera z pružinové nebo konstrukční oceli?

  V nabídce máme vrhací sekery z obou typů oceli. Jak se vlastnosti těchto materiálů liší?

 • Battlecry weapons Série zbraní Battlecry

  Battlecry, série historických mečů, dýk a seker byla navrhnuta se zapojením Johna Clementse, který má bezkonkurenční znalosti ohledně historického šermu a středověkých a renesančních metod boje.

 • Husité Husitské zbraně

  Husité, kteří si také říkali kališníci, byli stoupenci kazatele, učitele a reformátora Mistra Jana Husa. Ten se po vzoru Johna Wycliffa snažil reformovat církev, jeho myšlenky však byly prohlášeny za kacířské a Jan Hus skončil na hranici. To v českých zemích vzbudilo proti katolické církvi vlnu odporu ve formě husitského hnutí...

Komentáře (0)

Napište komentář


Naším zákazníkům se věnujeme a odpovíme Vám na jakýkoliv dotaz

Vaše dotazy nám pomáhají se zlepšovat. Co je pro jednoho samozřejmá banalita může být pro druhého zajímavá novota. Nebojte se zeptat. Jsme tu pro Vás! Co sami nevíme, na to se zeptáme dalších odborníků, se kterými spolupracujeme. Nejčastější dotazy pak zveřejňujeme zde. Děkujeme za Vaší zvídavost!

Zvolte jazyk

Zvolte měnu

CZK