Třicetiletá válka

Třicetiletá válka probíhala v letech 1618-1648. Byla důsledkem nahromaděných náboženských, politických i hospodářských problémů. Zprvu šlo hlavně o náboženské rozpory. Bojovali proti sobě katolické země a země protestantské. V našem internetovém obchodě najdete různé boty, zbraně a kostýmy inspirované právě dobou třicetileté války a baroka.

Na začátku třicetiletá válka probíhala na území Českého království. Postupně se posunovala dál. Celkem je rozdělována na čtyři války: česko-falcká válka, dánská válka, švédská válka a švédsko-francouzská válka. Nakonec skončila uzavřením vestfálského míru.

V 17. století nosili vojáci plátové zbroje, které je chránily před nepřátelskou palbou. Jako zbraně jim v době třicetileté války sloužily především muškety a arkebuzy. Součástí mušket byl doutnákový zámek. Bojovali však také s chladnými zbraněmi, jako jsou kordy nebo rapíry.

Odívání v době baroka se vyznačovalo honosností, detailní zdobností a důrazem na krásu lidského těla. Módní inspirace pocházela především z francouzského dvora. Pro dámskou módu byly typické vrstvené široké sukně, obruče pod sukněmi, korzety zeštíhlující pasy a hluboké kulaté výstřihy. Pro pánskou módu byly typické brokátové kabátce, vesty, bílé košile s kanýry, žabó (nařasené šátky u krku), kalhoty pod kolena a punčochy. Muži i ženy nosí paruky a používají bílý pudr. Mezi barokní novinky můžeme řadit vysoké podpatky, kapsy a rozparky na pánských kabátcích.

Pokud se zajímáte o dobu třicetileté války, o baroko nebo jste fanouškem historie, určitě Vás zaujmou naše výrobky inspirované dějinami. Prohlédněte si boty, zbraně, kostýmy, kované výrobky a další produkty zhotovené dle doby barokní.

Poradna - otázky a odpovědi

Objednal jsem si u Vás meč a chtěl bych si k němu doobjednat pochvu, poradíte jak?

Pochvy vyrábíme na zakázku přesně na míru čepele. Vyberte si prosím pochvu, která se Vám nejvíce líbí. Pokud máte pochybnosti, rádi Vám poradíme vhodný typ pochvy. Následně nám prosím zašlete údaje k čepeli meče. Pochvy bude vyrobena přesně podle těchto údajů, aby na čepel padla jak ulitá. Pokud jste meč ještě neobdržel/a, změříme si jej sami a pochvu rovnou necháme vyrobit.

Vstoupit do poradny