Asie, Japonsko a samurajové

Kdo by nebyl fascinován japonskou tradiční kulturou? Země vycházejícího slunce byla dle své mytologie založena v 7. století. Objevte spolu s námi tradiční japonské zbraně, kostýmy, helmy a další výrobky, jako jsou šátky nebo stojany na meče. Podívejme se společně do doby statečných a oddaných samurajů a krásných japonských gejš.

Japonská tradiční kultura je bohatá. Říká se, že naše vnímání světa a vnímání světa Japonci se výrazně liší. Stačí si přečíst nějakou japonskou poezii a hned poznáte, že na tom něco pravdy bude. Ale i my jsme okouzleni hlubokým uctíváním nádherných sakur, jež v Japonsku symbolizují příchod jara. Jsme fascinováni dokonalou výrobou krásného hedvábí, uměním čajových obřadů, suši, origami, tradičním divadlem Nó, zápasy sumo, karate, džudó či aikidó, bonsajemi nebo posvátnou horou Fudži. Někdy to vypadá, jako by se v Japonsku zastavil čas. Je to způsobeno také tím, že jako náboženství tam vládne šintoismus a buddhismus.

Samurajové byli stateční japonští bojovníci, oddaní svému pánovi. Jako malí byli poctivě cvičeni a posílání do míst, jako jsou hřbitovy, strašidelné zříceniny nebo opuštěné lesy, aby se vyrovnali se svým strachem. Nedali dopustit na svou čest. Nikdy je nikdo nesměl urazit. Jinak mohli spáchat seppuku, což je obřadné spáchání sebevraždy pomocí wakizaši. Samuraj, který se ocitl bez pána, se nazýval ronin. I ten mohl spáchat seppuku.

Samurajové u sebe nosili tři zbraně: katanu, wakizaši a tantó. Katana je samurajský meč, který se začal používat v 15. století. Má mírně zakřivenou, velice ostrou čepel a skvělé řezné schopnosti. Wakizaši dříve sloužil jako menší meč do druhé ruky. Pár, který tvořil wakizaši s katanou, se nazýval daišó. Tantó je malá dýka nebo nůž. Rovněž se mohla používat k seppuce. K obraně sloužila samurajům i prostým lidem. Zbraně měli samurajové připevněné k pásu obi – omotaném kolem pasu.

Samurajové se často oblékali do kimon. Japonská kimona se vyráběla (a vyrábí) z jemného příjemného hedvábí. Vždy bývala uměleckým dílem. Nosily dřeváky nebo sandály. Vlasy mívali svázány do uzlů.

Připravili jsme pro Vás řadu japonských zbraní, zbroje, kostýmů a dalších výrobků inspirovaných dobou staré Asie a Japonska.

Poradna - otázky a odpovědi

Chtěl bych Vám nabídnout své výrobky, možná by Vás něco mohlo zaujmout.

Jsme jedním z největších obchodů na českém trhu a veškeré dodavatele před započetím spolupráce pečlivě prověřujeme. S mnohými výrobci nemůžeme spolupracovat – ne proto, že bychom nechtěli (jejich výrobky to jsou často velmi pěkné a originální) - ale proto, že by spolupráce z dlouhodobého hlediska dle dosavadních zkušeností nemohla fungovat. Nejčastější překážky spolupráce jsou: (1) výrobce se nevěnuje se výrobě jako své hlavní činnosti, nýbrž jako přivýdělku při svém dalším zaměstnání, (2) garantovaná doba dodání je delší jak měsíc, (3) nejsou schopni nabídnout nižší velkoobchodní ceny nižší oproti běžným cenám pro spotřebitele, (4) odmítají dodávat na fakturu se splatností alespoň jeden týden od obdržení, (5) jejich výrobky jsou natolik originální, že není možné vyrobit dva cca totožné kusy. Pokud žádná ze jmenovaných překážek není Vaším případem, neváhejte a spojte se s námi. Dlouhodobě dobré spolupráci by nemělo nic bránit!

Vstoupit do poradny