Gotika, středověk

Zajímá Vás středověká doba, ve které žili chrabří rytíři oddaní svému pánovi? Fascinuje Vás každodenní život středověkého člověka? Přitahuje Vás období temné gotiky? Pak jistě budete nadšeni z naší široké nabídky středověkých a gotických kostýmů, bot, zbraní, gotické zbroje, středověkých kožených a kovaných výrobků a dalších produktů inspirovaných středověkem.

Středověk začal zhruba v době pádu Západořímské říše (rok 476) a skončil zhruba v době objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem (rok 1492) nebo zveřejněním 95 teologických tezí Martina Luthera (rok 1517). Jako gotiku označujeme umělecký sloh, který se ve světě projevoval od 2. poloviny 12. století do počátku 16. století. Gotika navazuje na sloh románský a předchází renesanci. Gotická architektura se vyznačuje důrazem na vertikalitu. Stejný důraz můžeme najít i ve stylu gotického oblékání.

Gotická móda se vyznačovala protáhlými, štíhlými a špičatými tvary. Vznikaly první krejčovské cechy a krejčovští mistři šili šlechtě oděvy dle jejich přání přímo na míru. V době gotiky byla v módě ženská postava prohnutá do písmene „S“. Nosily se živůtky, výstřihy a dlouhé sukně s vlečkou. Svobodné dívky nosily vlasy prosté, vdané ženy nosily pokrývky hlavy rámující obličej a zakrývající krk. Muži si oblékali košilovité suknice, upnuté kabátce, vsazovací rukávy, peleríny s kuklou. Muži i ženy si své jednoduché oblečení krášlili různými cetkami.

V našem internetovém obchodě najdete středověké i gotické kostýmy pro ženy, muže i děti. Nabízíme Vám oblečení pro středověké řemeslníky, muzikanty, válečníky, lukostřelce, mnichy, šlechtice a šlechtičny. Vybrat si můžete také různé prošívanice, varkoče, dámské gotické šaty nebo svatební šaty.

Rovněž v našem obchodě najdete široký sortiment gotických a středověkých bot, kožených a kovaných výrobků, středověké zbroje a středověkých zbraní.

Ve středověku byli bojovníci jezdící na koních označováni jako rytíři. Těžká kovová zbroj rytíře se skládala z brnění, přilby a štítu. Jako zbraně používali rytíři meče a kopí, někdy také sekery, kladiva nebo palcáty. Středověcí rytíři byli stateční, loajální a štědří.

Poradna - otázky a odpovědi

Dobrý den! Mám velikost rukavic 9. Jakou velikost plátových rukavic mám objednat, když v nich chci navíc nosit kožené polstrované rukavice velikost 9?

Pokud chcete nosit v plátových rukavicích nepolstrované kožené rukavice, objednejte obojí ve stejné velikosti (ve vašem případě tedy vel. 9). V případě polstrovaných kožených rukavic doporučujeme objednat plátové rukavice vždy o jednu velikost vyšší (tedy ve vašem případě 10). Pokud zjistíte po obdržení zboží, že velikostně nesedí, výměna je u nás zdarma, platíte pouze náklady na dopravu.

Vstoupit do poradny